این میوه زرد رنگ معجزه گر چگونه درد معده را درمان می نماید؟

به گزارش دَبی بلاگ، آنالیز های پژوهندگان هندی بر روی تعدادی بیمار نشان داد که موز می تواند درمان این حساسیت باشد. این مداوای سنتی، سبب برطرف آشفتگی معده، به خصوص تسکین سوء هاضمه شد.

این میوه زرد رنگ معجزه گر چگونه درد معده را درمان می نماید؟

اگر دارای ناراحتی های معده هستید به شما توصیه می کنیم از این میوه بخورید تا از معده درد رهایی پیدا کنید.

بعضی اوقات ناراحتی معده، شبیه زخم معده است. اما آزمایش ها نشان داده اند که چنین نیست. ممکن است آن را سوء هاضمه بنامید، ولی پزشکان این حالت را سوء هاضمه بدون زخم نام نهاده اند و این بدان معنی است که فرد به نوعی ناراحتی معده دچار می گردد که گهگاه با دل درد و تهوع همراه می باشد و غالباً در پی خوردن غذا اتفاق می افتد که نوعی حساسیت فوق العاده معده میباشد.

آنالیز های پژوهندگان هندی بر روی تعدادی بیمار نشان داد که موز می تواند درمان این حساسیت باشد. این مداوای سنتی، سبب برطرف آشفتگی معده، به خصوص تسکین سوء هاضمه شد.

پس به این ترتیب معلوم می گردد که موز چهار برابر مؤثرتر از دارونما ها بوده است. دکتر رونالد هافمَن، نویسنده مقاله می گوید: چنانچه از دل درد و سوء هاضمه رنج می برید، مصرف روزی یک عدد موز شما را از پزشک بی احتیاج می نماید.

از سوی دیگر، در مصرف قهوه اعم از کافئین دار یا بدون کافئین، نهایت احتیاط را به کار برید، زیرا طبق آنالیز های انجام شده از طریق پژوهندگان دانشگاه میشیگان، قهوه ممکن است سوء هاضمه ایجاد کند.

چه نوع مواد غذایی بیشتر باعث ناراحتی های معده می گردد؟

پژوهندگان آلمانی در بیمارستان مونیخ این پرسش را مطرح ساختند و پاسخی را که دریافتند برای شما در زیر آورده ایم:

گاهی معده افراد سالم با خوردن موادغذایی مانند مایونز، کلم، خوراک های سرخ شده و شور دچار درد شده و از خود واکنش نشان می دهد. کسانی که دچار سوء هاضمه (بدون زخم) شده اند، با صرف قهوه، گوشت قرمز، غذا های سرخ شده، نوشابه های گازدار و آب میوه به درد معده گرفتار می شوند. افرادی هم که زخم معده دارند، پس از خوردن قهوه، نوشابه های گازدار و آب میوه با شدیدترین واکنش های دردناک معده روبرو می شوند.

آنالیز های پژوهندگان هندی بر روی تعدادی بیمار نشان داد که موز می تواند درمان این حساسیت باشد. این مداوای سنتی، سبب برطرف آشفتگی معده، به خصوص تسکین سوء هاضمه شد. دکتر رونالد هافمَن، نویسنده مقاله می گوید: چنانچه از دل درد و سوء هاضمه رنج می برید، مصرف روزی یک عدد موز شما را از پزشک بی احتیاج می نماید.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 8 دی 1401 بروزرسانی: 8 دی 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 28441

به "این میوه زرد رنگ معجزه گر چگونه درد معده را درمان می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این میوه زرد رنگ معجزه گر چگونه درد معده را درمان می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید