با این ترفند های آرایشی در وقت صرفه جویی کنید

به گزارش دَبی بلاگ، مجله قرمز: رسیدگی به پوست و مو و زیبایی آن ها هر روز وقت زیادی را از ما می گیرد در حالی که می توان با چند ترفند آرایش و زیبایی در این وقت صرفه جویی نموده و آن را برای کارهای مفیدتری صرف کرد. علاوه بر این، مراقبت از پوست، رسیدگی به موها و آرایش کردن چه در منزل انجام گردد و چه در سالن های زیبایی، هزینه زیادی را از شما می گیرد.

با این ترفند های آرایشی در وقت صرفه جویی کنید

اما این هزینه ها را هم می توان با چند ترفند آرایش و زیبایی موثر کاهش داد و پوست و مو و چهره زیباتری داشت. ما در این مطلب چند ترفند آرایش و زیبایی را که به زیبایی و بی نقص شدن آرایش شما کمک می نمایند و علاوه بر آن باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شوند به شما معرفی خواهیم کرد.

وز موها و روش از بین بردن آن

وز شدن موها یکی از مسائل رایج میان خانم ها است و همواره هم نتیجه مراقبت نادرست از موها نیست بلکه بعضی افراد به طور ذاتی موهای وزی دارند و برای از بین بردن این وزی و کاهش آسیب به موها مجبور هستند از انواع ماسک های مو، شامپوهای آبرسان، نرم نماینده و … استفاده نمایند. در نهایت نیز با استفاده از ابزارهای حرارتی آسیب هایی دائمی به موها وارد می نمایند و موها وزتر می شوند. اما یک راهکار بهتر برای خللاص شدن از شر وز موها، کراتینه کردن آن ها است.

کراتینه کردن، موها را در برابر وز و آسیب مصون می نماید و شما دیگر احتیاجی به استفاده از انواع محصولات مراقبتی، زیبایی و حرارتی نخواهید داشت. کراتین نوعی پروتئین است که بافت موها را تشکیل می دهد، وقتی این ماده روی موها زده می گردد رطوبت در داخل ساقه مو محبوس می گردد و وز و شنمایندگی موها از بین می رود. البته درمان های کراتینی هزینه کمی ندارد اما با حذف احتیاج شما به انواع محصولات مراقبتی و زیبایی، در مجموع در وقت و هزینه شما صرفه جویی می نماید. این درمان را می توان با محصولات مناسب و رعایت نکات ایمنی در منزل هم انجام داد و دوام آن بین دو تا سه ماه متغیر است.

مژه های کم تعداد و راه زیباتر کردن آن ها

اگر مژه های کوتاه، کم تعداد و بیرنگی دارید که زیبایی چشمان شما را تحت الشعاع قرار داده است می توانید از انواع محصولات آرایشی مثل ریمل و خط چشم و … بهره ببرید. اما این کار وقت زیادی را از شما می گیرد و هر کسی نمی تواند هر روز صبح زود بیدار گردد و به آرایش کامل چشمانش مشغول گردد. علاوه بر این اگر بخواهید از ریمل ها و محصولات باکیفیت بهره ببرید هزینه زیادی متحمل خواهید شد.

اما با استفاده از اکستنشن مژه می توان این مشکل را حل کرد. اکستنشن مژه یک ترفند آرایش و زیبایی به صرفه و بادوام برای مژه های کوتاه، کم تعداد و کمرنگ است. شما می توانید این کار را در سالن های زیبایی انجام دهید و چهره ای جذاب بدون احتیاج به آرایش داشته باشید. اگر می خواهید ظاهر چشمان شما با اکستنشن مژه غیرعادی نگردد از آرایشگر بخواهید تا به جای یک ست کامل فقط چند مژه مصنوعی به گوشه خارجی چشم ها اضافه کند. دوام این روش بسته به کیفیت کار 6 تا 8 هفته است و در این مدت شما را از ریمل زدن و فرمژه گذاشتن بی احتیاج خواهد نمود.

ترفند آرایش و زیبایی برای جلوگیری از پوسته شدن لاک

وقتی در منزل لاک می زنید حتی اگر از تاپ کوت و بیس کوت و … هم بهره ببرید دوام این لاک در بهترین حالت یک تا دو هفته خواهد بود. پس از این مدت گوشه های لاک از ناخن جدا شده و ظاهر نازیبایی پیدا خواهند کرد. در این شرایط شما چاره ای جز این ندارید که لاک های آسیب دیده را پاک کنید و مجددا لاک بزنید که این کار علاوه بر داشتن هزینه، وقت زیادی را هم از شما خواهد گرفت.

به همین دلیل است که خانم های شاغل و فعال قید لاک زدن را برای همواره می زنند. اما اگر برای مانیکور کردن به یک سالن زیبایی تخصصی مراجعه کنید متخصصین مراحل کامل مراقبت ناخن و آماده سازی را انجام می دهند و سپس لاک می زنند. آن ها این کار را با دقت و مهارت بالایی انجام می دهند و لاک ناخن را با استفاده از نورهای UV خشک و تثبیت می نمایند در نتیجه اگر به درستی از ناخن ها مراقبت کنید این لاک ها مدت بیشتری (حتی بیش از یک ماه) روی ناخن های شما دوام خواهند آورد. به این ترتیب دیگر لازم نیست که هر هفته لاک ناخن ها را پاک کنید و مجددا لاک بزنید.

موهای زائد بدن و روش از بین بردن آن ها

موهای زائد بدن اگرچه طبیعی هستند اما از مسائل زیبایی به شمار می روند و همه دوست دارند با حذف این موها پوستی صاف و زیبا داشته باشند. راه های مختلف برای حذف این موها وجود دارد مثل استفاده از کرم های موبر، تیغ زدن و اپیلاسیون. اما همه این روش ها موقتی هستند و شما پس از مدتی (بسته به روشی که انتخاب نموده اید) مجبور هستید مجددا این مراحل وقت گیر و البته دردناک را تحمل کنید. اما اگر می خواهید برای همواره از شر این موها خلاص شوید بهتر است روش لیزر موهای زائد را امتحان کنید.

این روش اگرچه هزینه زیادی دارد و به چندین جلسه درمانی مرتب و متوالی احتیاج دارد اما می تواند شما را برای همواره از شر اصلاح کردن و اپیلاسیون کردن خلاص کند. لیزر حتما باید در کلینیک های مربوطه و توسط پزشک متخصص پوست انجام گردد، در این روش یک اشعه متمرکز نور که برای پوست بی خطر است به قسمت های پرمو تابیده می گردد، این اشعه ریشه موها را می سوزاند و از بین می برد. با یک جلسه درمانی نمی توان نتیجه خاصی از لیزر گرفت و شما باید در این کار ثابت قدم باشید و بسته به نوع لیزر و میزان موها چهار تا ده جلسه با فاصله یک تا سه ماه این کار را تکرار کنید. پس از آن می توانید یک بار در سال آن را تمدید کنید و برای همواره موهای زائد بدن خود را از بین ببرید.

ترفند آرایش و زیبایی برای موهای کوتاه یا بی حالت

اگر اخیرا موهای خود را کوتاه نموده اید و این مدل جدید آن راضی نیستید یا این که احساس می کنید موهایی بی حالت و نازک دارید احتمالا هر روز وقت زیادی صرف می کنید تا به موهای خود حالت دهید و آن ها را زیباتر نشان دهید. اما شما می توانید با یک ترفند آرایش و زیبایی این مشکل را به مدت طولانی حل کنید.

اکستنشن مو یکی از روش های محبوب و پرطرفدار در آرایش موها است که اگر درست و حرفه ای انجام گردد کاملا طبیعی به نظر خواهد رسید و هیچ اثر منفی روی رشد و سلامت موهای شما نخواهد داشت در حالی که استفاده زیاد از محصولات حالت دهنده و حرارتی آسیب هایی چشمگیر روی موهای شما خواهد گذاشت. اکستنشن کردن حجم و بلندی موها را افزایش می دهد و به سادگی قابل انجام است. اگر از اکستنشن های گیره ای بهره ببرید می توانید آن ها را در منزل هم نصب کنید که البته ماندگاری آن محدود است ولی اگر قصد استفاده از اکستنشن های چسبی و … را دارید این کار باید در سالن زیبایی انجام گردد و البته دوام آن نیز بیشتر خواهد بود.

یافته های جدید در ترفند آرایش و زیبایی

دنیای آرایش و زیبایی یک دنیای پویا و در حال رشد است و هر روز محصولات جدیدی در این شاخه معرفی می شوند که می توانند برنامه مراقبت پوست و زیبایی ما را دچار تغییر و تحول اساسی نمایند. در ادامه سه مورد از جالب ترین این ترفند آرایش و زیبایی را به شما معرفی خواهیم کرد.

ضدآفتابی که روی پوست مرطوب هم اثر می نماید:

حتما شنیده اید که ضدآفتاب روی پوست مرطوب اثر نمی نماید و حتما باید پوست شما خشک باشد تا اثر ضدآفتاب خود را نشان دهد. اما اخیرا ضدآفتاب هایی وارد بازار شده اند که قدرت حفاظتی بالایی دارند و روی پوست مرطوب هم می چسبند. در نتیجه در روزهای گرم و آفتابی که پوست شما خیس عرق شده است هم می توانید از آن بهره ببرید.

خط چشم های استامپی:

کشیدن خط چشم نوک تیز، خوش فرم و متقارن اصلا کار ساده ای نیست و طراحان آرایشی هم به این نکته مطلع هستند، به همین دلیل خط چشم هایی فراوری نموده اند که دارای دو سر است، یک سر این خط چشم حالت مثلثی استامپی دارد و شما می توانید آن را روی گوشه چشم فشار دهید سپس با سر دیگر که مویی است خط چشم خود را کامل کنید.

دئودورانت های پراثر:

بیشتر دئودورانت ها زمانی اثر می نمایند که با رطوبت تماس پیدا نمایند اما دئودورانت های جدید ترکیباتی فعال دارند و پیش از آن که عرق کردن شما آغاز گردد از آن جلوگیری می نمایند و بدن شما را خوشبو نگه می دارند.

چند ترفند آرایش و زیبایی از زبان کارشناسان

یک راه موثر برای صرفه جویی در وقت، کاهش دادن مراحل مراقبت پوست است. این گفته شاید از نظر تئوری خوب و قانع نماینده به نظر برسد اما در عمل ساده نیست. اما متخصصان چند ترفند آرایش و زیبایی در آستین دارند که شما را در این امر کمک خواهد نمود:

همواره پاک نماینده آرایش خود را در کنار تخت خود قرار دهید، با این کار هرچقدر هم که خسته باشید بهانه ای برای این که از زیر این کار در بروید نخواهید داشت.

در گذشته با استفاده کردن از پاک نماینده های قوی و صابونی اسیدیته پوست مختل می شد و استفاده از تونر برای متعادل کردن این اسیدیته ضروری بود. اما امروزه شوینده ها طوری طراحی شده اند که pH پوست را افزایش نمی دهند در نتیجه استفاده از تونر هم ضرورتی ندارد.

بخور دادن همراه با ماساژ پوست می تواند لایه بیرونی آن را ضعیف نموده و باعث بیرون آمدن رگ های خونی گردد. در نتیجه اگر به بخور دادن عادت نموده اید بهتر است به جای آن از ماساژ ساده با روغن های گیاهی بهره ببرید.

لازم نیست هر چند هفته یک بار برای پوشاندن ریشه های مو، به آرایشگاه مراجعه کنید، کمی ریشه سیاه یا سفید مدرن و زیبا است و شما می توانید دو تا سه ماه هم بین جلسات رنگ مو فاصله بگذارید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: برترین ها
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 1417

به "با این ترفند های آرایشی در وقت صرفه جویی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این ترفند های آرایشی در وقت صرفه جویی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید