بزرگراه صیاد و حکیم در صدر سرقت دیواره صوتی!

به گزارش دَبی بلاگ، معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از تلاش کارشناسان برای یافتن راه های ضدسرقت دیوارهای صوتی بزرگراه ها خبرداد و گفت: بزرگراه صیاد شیرازی و حکیم بالاترین میزان سرقت، دیواره های صوتی را دارند.

بزرگراه صیاد و حکیم در صدر سرقت دیواره صوتی!

وحید سرلک در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد وضعیت دیواره های صوتی نصب شده در بزرگراه های پایتخت که مدتی است مورد سرقت قرار می گیرند، گفت: در حال حاضر حدود 3000 متر دیواره صوتی در طول اتوبان های پایتخت نصب شده است که متاسفانه به دلیل آنکه قسمت های آهنی این دیواره های صوتی زیاد است، این دیواره ها مورد توجه سارقان قرار گرفته و آن را می رباید.

وی با بیان این که برخی از مردم نیز پنل جاذب صوت که در قسمت پایین دیواره واقع شده است را به منظور تردد آسان تر باز می کنند که این اصلی ترین قسمت دیواره است، گفت: اما متاسفانه به دلیل حجم زیاد آهن به کار رفته در این دیواره، این دیواره ها مورد علاقه سارقان هستند که چندین طرح ضد سرقت طراحی شده و به صورت پایلوت در حال انجام هستیم تا ببینیم که کدام یک از این روش ها را می توانیم استفاده کنیم.

وی با بیان این که در حال حاضر حدود 15 الی 20 درصد این دیواره های صوتی در کل تهران مورد سرقت، قرار می گیرند، اظهار کرد: بیشتر سرقت دیواره های صوتی در بزرگراه صیاد شیرازی است به گونه ای که حدود 30 درصد از این دیواره ها تنها در این اتوبان به سرقت رفته است و بعد از آن بیشترین سرقت دیواره های صوتی در بزرگراه حکیم رخ می دهد.

سرلک با بیان این که در حال حاضر اولویت سازمان حمل و نقل پیدا کردن راه حلی برای جلوگیری از سرقت این دیواره ها هست گفت: بعد از آن می توانیم مرمت این دیواره ها را با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 3746

به "بزرگراه صیاد و حکیم در صدر سرقت دیواره صوتی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگراه صیاد و حکیم در صدر سرقت دیواره صوتی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید