تامین آب؛ سد راه توسعه طرح زراعت چوب در خراسان شمالی

به گزارش دَبی بلاگ، خبرنگاران/خراسان شمالی مجری زراعت چوب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: تامین آب مورد احتیاج، یکی از مهمترین مسائل طرح توسعه زراعت چوب در این استان است.

تامین آب؛ سد راه توسعه طرح زراعت چوب در خراسان شمالی

شهرام عسکری در گفت و گو با خبرنگاران، اظهارکرد: سهم تعیین شده خراسان شمالی برای اجرای طرح زارعت چوب از سوی سازمان جنگل ها، 410 هکتار است.

وی اضافه کرد: 75 هکتار از این مساحت باید در اراضی مستثنیات، 25 هکتار در اراضی دولتی و 300 هکتار نیز باید در اراضی ملی اجرایی گردد.

عسکری ادامه داد: برای اجرای این طرح در مستثنیات مشکل چندانی وجود ندارد چراکه بعد از آنالیز زمین اعلام شده از سوی مالک بخش خصوصی و وجود آب، این طرح به وسیله مالک به مرحله اجرا می رسد.

وی اظهارکرد: برای اجرای این طرح در اراضی دولتی در سطح 25 هکتار نیز طرح های لازم تهیه شده و برای اجرا به مزایده گذاشته شده است.

این مقام مسئول توضیح داد: زمین لازم برای اجرای طرح مذکور در اراضی ملی شناسایی شده اما با تامین مشکل آب روبرو هستیم.

وی اعلام کرد: از شرکت آب و فاضلاب استان نیز تقاضای پساب را نموده ایم اما پاسخ آن ها این بوده که این موضوع در دست کمیته ملی است و باید آن ها تصمیم گیری نمایند.

مجری زراعت چوب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی اعلام نمود: طرح زراعت چوب یکی از برترین مکان هایی است که می توان از پساب فراوری شده در شهر بجنورد استفاده نمایند چراکه هم اکنون پساب فراوری و از سوی دیگر رهاسازی می گردد و هیچ استفاده ای از آن نمی گردد.

وی توضیح داد: در این استان تا به امروز در سطح 850 هکتار طرح زراعت چوب اجرایی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 22540

به "تامین آب؛ سد راه توسعه طرح زراعت چوب در خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین آب؛ سد راه توسعه طرح زراعت چوب در خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید