تاکید وزرای خارجه ارمنستان و گرجستان بر گسترش همکاری ها

وزیر امر خارجه ارمنستان برای دیدار با مقامات گرجستانی سفری دو روزه به گرجستان داشت.

تاکید وزرای خارجه ارمنستان و گرجستان بر گسترش همکاری ها

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از civil.ge، وزیر امور خارجه ارمنستان در روزهای 24 و 25 ژوئیه سفری دو روزه به گرجستان داشت.

داویت زالکانیانی و زهراب مناتساکانیان وزرای امور خارجه گرجستان و ارمنستان در دیدار با یکدیگر درباره تعمیق روابط میان دو کشور بحث و گفت وگو کردند.

وزیر امور خارجه گرجستان پس از دیدار با همتای ارمنستانی خود در توئیتر نوشت که دو طرف تصمیم گرفته اند تا روابط میان دو کشور را تقویت نمایند.

زالکانیانی گفت که با وزیر امور خارجه ارمنستان گفتگوی کاملی داشته و درباره مسائل کلیدی دوجانبه و هم چنین سایر موضوعات چندجانبه بحث و آنالیز نموده است.

وزیر امور خارچه گرجستان هم چنین گفت که درباره اوضاع منطقه، چالش هایی که گرجستان و ارمنستان با آن روبرو هستند، پویایی مثبت در روابط تجاری و مالی و بهبود هر چه بیشتر آن با همتای ارمنستانی خود مذاکره نموده است.

وزیر امور خارجه ارمنستان در نخستین روز دیدار خود از تفلیس با ماموکا باختادزه نخست وزیر گرجستان دیدار داشت. هم چنین طبق برنامه ریزی ها قرار است دیداری با آرچیل تالاکوادزه رئیس مجلس گرجستان داشته باشد.

وزیر امور خارجه ارمنستان پیش از این برای شرکت در کنفرانس بین المللی باتومی به گرجستان سفر نموده بود اما این نخستین دیدار رسمی مناتساکانیان از تفلیس پس از پذیرش پست وزارت امور خارجه می باشد.

طی سال های اخیر روابط ارمنستان و گرجستان با آهنگی سریع تقویت شده و وارد مرحله جدیدی شده است. ارمنستان و گرجستان دارای قدرت بالقوه برای تقویت همکاری مالی می باشند. عضویت دو کشور در سازمان های هم گرایی مختلف به افزایش امکانات همکاری همه جانبه برای اجرای برنامه های دوجانبه و همه جانبه یاری خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 1763

به "تاکید وزرای خارجه ارمنستان و گرجستان بر گسترش همکاری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید وزرای خارجه ارمنستان و گرجستان بر گسترش همکاری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید