تعارف در تأمین سلامت عمومی نداریم ، الزام تجهیز سریع بیمارستان آستارا

به گزارش دابی بلاگ، خبرنگاران/گیلان فرماندار شهرستان آستارا با بیان اینکه تعارفی با کسی در تأمین سلامت عمومی نداریم، گفت: دانشگاه علوم پزشکی نسبت به تجهیز سریع بیمارستان شهید دکتر بهشتی این بندر مرزی اقدام کند.

تعارف در تأمین سلامت عمومی نداریم ، الزام تجهیز سریع بیمارستان آستارا

حسن رستم زاد در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: مدیریت بیمارستان شهید بهشتی تغییر یافت و مدیر جدید در تعامل با مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان باید تلاش کند تا تجهیزات جدید در حداقل ترین زمان ممکن به آستارا منتقل و در بیمارستان نصب و مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در خرید و تهیه دستگاه ها و لوازم پزشکی بیمارستان، خیران نقش مهم و تأثیرگذاری را داشتند، ادامه داد: این وظیفه شناسی قابل تقدیر است و هیچ کس حق ندارد تا این مسئولیت پذیری خیران را مصادره و یا از این حسن اعتماد آنها به نظام و دولت، سوء استفاده کند.

وی با بیان اینکه از نخستین روز درگیری شهرستان با بیماری کرونا، 425 بیمار در بیمارستان پذیرش شدند، اضافه کرد: از این تعداد 355 نفر بهبود یافتند و ترخیص شدند و بقیه بیماران در حال درمان هستند.

رستم زاد در بخش دیگر سخنان خود، مسدود شدن جاده های منتهی به شهرستان را از دیگر اقدامات مهم و جهادی اعلام کرد و یادآور شد: در مدت سه روزه اجرای این طرح از ورود 900 دستگاه خودروی غیربومی از دو ورودی حیران و قره سو به شهرستان ممانعت به عمل آمد و 6000 نفر نیز تب سنجی شدند.

وی به برنامه ریزی ها برای جلوگیری از توقف زنجیره تأمین غذایی شهرستان سخن گفت و توضیح داد: ما با کرامت کامل در زمینه تأمین سلامت عمومی برخورد می کنیم و به وقت نیاز، با کسی هم تعارف نداریم و برخوردمان شدید خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه باید فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود، اضافه کرد: 99 درصد مردم توصیه ها را عمل کرده و همکاری لازم را دارند و ما اجازه نمی دهیم که یک درصد هویت و آبروی شهرستان را زیر سوال ببرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 7144

به "تعارف در تأمین سلامت عمومی نداریم ، الزام تجهیز سریع بیمارستان آستارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعارف در تأمین سلامت عمومی نداریم ، الزام تجهیز سریع بیمارستان آستارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید