خبرنگاران بلومبرگ : کشتی حامل نفت عربستان راهی خلیج آمریکا شد

به گزارش دابی بلاگ، تهران- خبرنگاران- شبکه خبری بلومبرگ امروز (چهارشنبه) نوشت: به دنبال تهدیدات ترامپ، کشتی غول پیکر نفتی عربستان یکباره جهت خود را از مصر به سمت سواحل خلیج آمریکا تغییر داد.

خبرنگاران بلومبرگ : کشتی حامل نفت عربستان راهی خلیج آمریکا شد

به گزارش بلومبرگ، در اقدامی کاملا غیرمنتظرانه کشتی غول پیکر نفتی نیوتن حامل نفت عربستان جهت خود را از مصر تغییر داد و به سمت سواحل خلیج آمریکا حرکت کرد.

براساس این گزارش، تغییر جهت نفتکش حامل نفت عربستان به آمریکا در حالی صورت می گیرد که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز شنبه به دنبال ادامه جنگ قیمت نفت عربستان و روسیه تهدید به اعمال تعرفه بر نفت وارداتی سعودی ها کرد.

به نوشته بلومبرگ، با کاهش قیمت نفت به پایین ترین سطح تقریبا در دو دهه، تغییر جهت کشتی نفتی نیوتن عربستان به سمت آمریکا تنها بخش کوچکی از خدمات ارائه شده سعودی ها به آمریکا در چند ماه اخیر است.

براساس اطلاعات ردیابی نفتکش ها که توسط بلومبرگ تهیه شده است، صادرات نفت خام عربستان به ایالات متحده در ماه مارس (اسفند- فروردین) حداقل به 516 هزار 516 بشکه در روز افزایش یافته که بالاترین میزان در سال 2020 است.

علاوه براین، از شروع ماه آوریل (13 فروردین) تا کنون حداقل هفت تانکر غول پیکر نفتی عربستان بنادر نفتی این کشور را به مقصد سواحل آمریکا ترک نموده اند و پیش بینی می گردد که در روزهای آینده بارگیری دیگری انجام گردد.

تقریباً همه کشتی های غول پیکر نفتی عربستان توسط شرکت ملی حمل و نقل بحری عربستان سعودی اجرا شده است.

ترامپ روز شنبه گفت: اگر عربستان سعودی و روسیه در خصوص کاهش فراوری نفت خام به توافق نرسند قطعا بر واردات نفت تعرفه وضع خواهد نمود.

ترامپ در یک نشست خبری اضافه نمود: اگر آن ها توافق نکنند این کار را خواهم کرد. تعرفه های قابل توجهی وضع می کنم. قطعا این کار را خواهم کرد.

تحت تاثیر فعالیت های مالی به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا، میزان تقاضا برای نفت خام حدود 20 درصد، معادل 20 میلیون بشکه در روز کاهش یافته و بهای نفت به نازل ترین حد خود طی تقریبا 20 سال اخیر سقوط نموده است.

مقامات دولت آمریکا و کارشناسان می گویند، کاهش شدید بهای نفت فراوریکنندگان آمریکایی را که هزینه فراوری آن ها بالاتر است با خطر ورشکستگی رو به رو نموده و هزاران شغل در این صنایع را از بین خواهد برد.

به دنبال بروز اختلاف میان عربستان و روسیه، دومین و سومین فراوری کننده عظیم نفت در دنیا، دونالد ترامپ کوشش نموده که برای رسیدن به توافق بین آن دو میانجی گری کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 7515

به "خبرنگاران بلومبرگ : کشتی حامل نفت عربستان راهی خلیج آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بلومبرگ : کشتی حامل نفت عربستان راهی خلیج آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید