خبرنگاران سرمای صبحگاهی در برخی مناطق کردستان حاکم می شود

به گزارش دَبی بلاگ، سنندج - خبرنگاران - معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی بروز سرما و یخبندان صبحگاهی در برخی نقاط استان از جمله مناطق شرقی طی هفته جاری وجود دارد.

خبرنگاران سرمای صبحگاهی در برخی مناطق کردستان حاکم می شود

علی پناهی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: از امروز تا پنجشنبه جو استان پایدار بوده و در بیشتر ساعات روز آسمان صاف و آفتابی و در همین مدت بخصوص در بعد از ظهرها وزش پیش بینی می شود.

وی افزود: از لحاظ دمایی نیز هوا از امروز 2 تا سه درجه سانتیگراد در طول روز فرایند افزایشی به خود می گیرد بطوریکه تا آخر هفته این فرایند با شیبی ملایم تر رخ خواهد داد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان یادآور شد: همچنین در این مدت بخش های شرقی و شمالی استان از جمله قروه، دهگلان و بیجار دمای هوای شبانه و صبحگاهی در محدوده صفر بوده و در برخی مناطق یخبندان صبحگاهی اتفاق خواهد افتاد.

پناهی در خصوص توصیه های هواشناسی کشاورزی نیز افزود: کالیبراسیون بذرکارها به منظور ریزش بهینه بذر و کود قبل از انجام عملیات کشت، بوجاری و ضدعفونی بذور خود مصرفی، استفاده از کودهای پایه همزمان با کشت غلات پاییزه مزارع گندم و جو و کاشت مزارع ماشک علوفه ای دیم از جمله پیشنهادات بخش زراعت در هفته جاری است.

وی گفت: از دیگر توصیه های کشاورزی برای بخش زراعت شامل بذر مال نمودن بذور گندم و جو با انواع مواد زیستی و ریز مغذی ها به منظور رشد یکنواخت مزارع و استقرار بهتر گیاه، سرزنی و برداشت مزارع سیب زمینی، سرزنی و برداشت مزارع چغندرقند، مبارزه با علف هرز مزارع کلزا، آبیاری منظم مزارع کلزا و برداشت ذرت دانه ای و علوفه ای است.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان تاکید کرد: گروه پیش بینی این اداره کل برای هفته جاری در بخش زنبورداری نیز توصیه هایی صادر کرده که شامل چفت کردن کندوها به همدیگر، عدم قرار گیری سورخ پرواز در جهت وزش باد و باران، پوشاندن درب کندوها با نایلون و کوچک کردن دریچه پرواز جهت جلوگیری از ورود هوای سرد و عوامل بیماریزا و آفات به کندو است.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایرنا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 12329

به "خبرنگاران سرمای صبحگاهی در برخی مناطق کردستان حاکم می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرمای صبحگاهی در برخی مناطق کردستان حاکم می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید