درآمد جهانی گردشگری از مرز 5، 6 تریلیون دلار گذشت

به گزارش دَبی بلاگ، صنعت سفر وگردشگری با درآمدی بالغ بر 5/6 تریلیون دلار درسطح جهانی، اکنون بخشی کاملا پیشرفته و جدی درمنابع درآمد مستقیم و غیر مستقیم اقتصادی کشورها به شمار می آید. در سال 2012 تعداد گردشگران درسطح جهانی از مرز یک میلیارد نفر گذشت و برای نخستین بار، جهان شاهد رشد 50 درصدی تعداد سفر و گردشگران در مقایسه با ده سال پیش از آن بود.

درآمد جهانی گردشگری از مرز 5، 6 تریلیون دلار گذشت

طبق آمار موجود جهانگردان کشورهای چین، آلمان وآمریکا به عنوان ولخرج ترین جهانگردان و مسافران جهان، از بزرگترین منابع تولید درآمد درصنعت جهانگردی هستند. از این رو صنعت جهانگردی در سطح جهانی شاهد نوعی مسابقه و رقابت جهانی برای جذب جهانگرد از این کشورهاست.

در میان بخش های مختلف وابسته به صنعت جهانگردی و سفر، صنعت جهانی هتلداری با تولید سالانه بین 400 تا 500 میلیارد دلار آمریکا بیشترین سهم را دارد. برخی از بزرگترین هتل ها و شرکت های هتل های زنجیره ای و گروه های هتلداری مشهور همانند گروه هتلداری اینترکنتینانتال، ماریوت، هلیتون، آکور، استاروود و گروه هتلداری و اقامتگاهی ویندهم دارای بالاترین درآمد و عالی ترین عملکرد براساس میانگین نرخ روزانه و نیز براساس درآمد حاصله بابت هر اتاق قابل عرضه و نرخ اشغال و تعداد مشتریان هستند.

براساس آمار سازمان جهانی جهانگردی، به ازای ورود هر جهانگرد 2 تا 6 شغل مستقیم و 9 تا 15 شغل با احتساب مشاغل بخش های تولیدی و خدماتی ایجاد می شود. براساس پیش بینی این سازمان، ضعیف ترین کشورهای جهانگرد پذیر در سال 2020 از طریق این صنعت، بیش از 20 میلیارد دلار درآمد کسب خواهند کرد. این مقدار در آمد معادل10 درصد تولید ناخالص جهان،11،4 درصد اشتغال و 11 درصد درآمد کل جهان است.

منبع: www.chn.ir

منبع: الی گشت
انتشار: 21 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 23298

به "درآمد جهانی گردشگری از مرز 5، 6 تریلیون دلار گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد جهانی گردشگری از مرز 5، 6 تریلیون دلار گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید