دلایل تاخیر در ورود واکسن روسی به ایران

به گزارش دَبی بلاگ، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه گفت: در ملاقات هایی که با مقامات روس داشتم اعلام کردند که به علت اولویت داشتن واکسیناسیون در این کشور و کمبود فراوری واکسن در حال حاضر هیچ گونه ارسال واکسنی به خارج انجام نمی گردد.

دلایل تاخیر در ورود واکسن روسی به ایران

به گزارش ایرنا، جلالی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت بر اساس همین پیگیری ها در ملاقاتی که روز پنجشنبه با مارگولوف معاون وزیر امور خارجه روسیه داشتم وی بیان کرد که پس از بهبود فرایند واکسیناسیون در این کشور، روسیه تعهدات خود برای ارسال واکسن به دیگر کشور ها را ادامه خواهند داد.

جلالی خاطر نشان کرد که ایران در حال اجرا فرایند فراوری مشترک با کشور روسیه است و این فرایند گامی به جلو برای جمهوری اسلامی ارزیابی می گردد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران پیشتر گفته بود: در داخل روسیه مسائل کرونایی زیاد هست بطوری که افزون بر 700 نفر در این کشور روزانه قربانی کرونا می شوند و این بیش از ایران است که بین 150 تا 200 مورد است، بنابراین بیشتر فراوری واکسن این کشور برای مصرف داخلی است و روسیه برای تعهدات تحویل واکسن ها روی فراوری مشترک حساب باز نموده بود.

جلالی توضیح داد: اکنون این فراوری مشترک ما تحت لیسانس روسیه در حال اجرا است و روسیه برای انجام تعهدات خود برای ارسال واکسن به ایران روی فراوری مشترک حساب باز نموده است.

ادامه رایزنی ها برای باز شدن مرز های روسیه به روی تجار و دانشجویان

کاظم جلالی سفیر کشورمان در روسیه در خصوص طرح موضوع باز شدن مرز های روسیه برروی دانشجویان و تجار ایرانی در ملاقات اخیر خود با ایگور مارگولوف معاون وزیر خارجه و عضو ستاد کرونای روسیه به نقل از وی گفت که برای باز شدن مرز ها ما سه شاخصه داریم و هم اکنون ایران در این سه شاخصه نمی گنجد.

جلالی به نقل از معان وزیر خارجه روسیه گفت: که این کشور هر روز این شاخصه ها را روزآمد می کند و زمانی که ایران این شاخصه ها را داشته باشد ما طبعا راستا را باز میکنیم.

سفیر ایران اظهارداشت که مارگولوف معاون وزیر خارجه روسیه در خصوص باز شدن مرز ها به روی دانشجویان گفته است دانشگاه های روسیه تقاضای خودشان برای حضور دانشجویان به وزارت آموزش عالی این کشور ارسال و این وزارت خانه هم درخواست ها را به ستاد مبارزه با کرونای روسیه منتقل می کند.

جلالی اضافه کرد: سفارت ایران هم در حال حاضر رایزنی های فشرده ای را با دانشگاه های روسی در این باره انجام داده است و دانشجویان هم میتوانند این درخواست را به وسیله دانشگاه های خودشان پیگیری کنند.

در ملاقات معاون وزیر خارجه روسیه با سفیر ایران وی در خصوص تجار گفته است که سفارت روسیه آن هایی که ضرورت دارد را باید یادداشت بدهد و ما هم به ستاد کرونا اعلام کنیم تا در انجا مورد آنالیز قرار گیرد.

جلالی توضیح داد: در نشست با معاون وزیرخارجه روسیه که مهم و سازنده بود با توجه به اینکه مارگولوف از اعضای ستاد کرونای روسیه است، وی متعهد شد که در اولین حضورش در ستاد مبارزه با کرونا موضوع ورود هموطنان ایرانی را مورد آنالیز جدی قرار دهند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت: در نشست با این مقام روس از وی خواستم تا موضوعات مورد بحث را با سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه در میان بگذارند در همین رابطه ایشان شرح دادند که لاوروف و نخست وزیر و سایر ارگان های مربوطه از تعهدات داده شده آگاهی کامل دارند و به زودی به تعهدات خودت عمل خواهند نمود.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: فرارو
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 19272

به "دلایل تاخیر در ورود واکسن روسی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل تاخیر در ورود واکسن روسی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید