دیده بان حقوق بشر: دولت میانمار از قوانین سرکوب گرانه علیه منتقدان استفاده می نماید

به گزارش دَبی بلاگ، دیده بان حقوق بشر امروز (آدینه) خاطرنشان کرد، دولت میانمار از قوانین سرکوب گرانه برای تحت پیگرد قرار دادن منتقدان استفاده می نماید.

دیده بان حقوق بشر: دولت میانمار از قوانین سرکوب گرانه علیه منتقدان استفاده می نماید

به گزارش خبرنگاران، این گزارش از سوی دیده بان حقوق بشر در حالی منتشر شده که امیدواری ها درباره برقراری حکومتی دموکراتیک تحت امر آنگ سان سوچی، رهبر دموکراسی خواه میانمار در این کشور که مدت های طولانی در دست خونتای نظامی بوده، رنگ می بازد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این گروه حقوق بشری در گزارش خود تحت عنوان امیدهای از دست رفته: جنایی شدن عقاید صلح آمیز در میانمار آورده که آزادی بیان از زمان روی کار آمدن دولت جدید تحت رهبری آنگ سان سوچی در سال 2016 با تحت پیگرد قرار دریافت افراد رو به وخامت گذاشته و جوی از ترس را در میان روزنامه نگاران به وجود آورده است.

لیندا لاکدیر، مشاور حقوقی در امور آسیا در دیده بان حقوق بشر و یکی از نویسندگان این گزارش در بیانیه ای آورده است: آنگ سان سوچی و حزب لیگ ملی برای دموکراسی میانمار قول یک میانمار جدید را داده بودند اما دولت هنوز سخنران ها و منتقدان صلح طلب و معترضان را تحت پیگرد قرار می دهد و از بازبینی قوانین سرکوب گرایانه قدیمی ناکام مانده است.

وی ادامه داد: دولت سوچی فرصتی مغتنم برای از میان برداشتن ابزار سرکوب مورد استفاده از سوی خونتای نظامی داشت اما به جای آن، برای سرکوب منتقدان و معترضان صلح طلب استفاده نموده است. البته هنوز برای تغییر این رویکرد دیر نشده و اقداماتی را می توان در راستای آن انجام داد.

دولت های نظامی که برای چندین دهه بر میانمار سلطه داشتند، محدودیت های شدیدی را بر آزادی بیان در این کشور وضع نموده اند. اصلاحات تحت امر دولت نیمه مدنی میانمار که در سال 2010 روی کار آمد، شامل توقف سانسور رویکرد و گامی مثبت در جهت آزادی بیان و تجمعات بود.

این گروه حقوق بشری در ادامه آورده است: دولت تحت رهبری آنگ سان سوچی تغییرات کمی را در راستای این قوانین سرکوب گرایانه انجام داده و همچنان از قوانین سخت گیرانه، مبهم و گسترده برای تحت پیگرد قرار دادن منتقدان صلح طلب و تجمعات صلح آمیز استفاده می نماید.

گروه آزادی بیان میانمار موسوم به َAthan گفته که 140 مورد پرونده دستگیری و تحت پیگرد قرار دریافت از سال 2016 گزارش شده است.

دیده بان حقوق بشر همچنین گزارش داده که روزنامه نگاران در میانمار تحت پیگرد قرار می گیرند و این تهدید از سوی مقام های دولت و ملی گرایان و شبه نظامیان حامی دولت و ارتش است. نتیجه اینها، تشکیل جوی از ترس در میان روزنامه نگاران محلی است.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 235

به "دیده بان حقوق بشر: دولت میانمار از قوانین سرکوب گرانه علیه منتقدان استفاده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیده بان حقوق بشر: دولت میانمار از قوانین سرکوب گرانه علیه منتقدان استفاده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید