رئیس سازمان نظام پزشکی هشدار داد، تاب آوری جامعه پزشکی حدی دارد

به گزارش دَبی بلاگ، رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، نسبت به نگاه سلبی و غیرمنعطف که باعث کاهش کیفیت خدمات پزشکی خواهد شد، هشدار داد.

رئیس سازمان نظام پزشکی هشدار داد، تاب آوری جامعه پزشکی حدی دارد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمدرضا ظفرقندی، در حاشیه جلسه شورای عالی نظام پزشکی، گفت: در ابتدا خبر خوبی را اعلام می کنم که خاتمه مسائل مربوط به یک موضوع قدیمی است که داستان مسائل مربوط پرونده سازمان نظام پزشکی در مورد شکایت تعرفه ای از سال 1384 تا به امروز ادامه داشت و بار ها حساب های سازمان به این دلیل بلوکه شده بود در نهایت در تجدید نظر دیوان عدالت اداری به نفع سازمان نظام پزشکی رأی داد و این پرونده پس از 15 سال مختومه شد.

وی اضافه کرد: در مورد بحثی که تعزیرات حکومتی و معاون پیشگیری این سازمان مکاتبه ای در مورد دریافت هزینه اقلام محافظتی با سازمان انجام داده که در این نامه عمدتاً به وظایف شورای عالی سازمان اشاره شده و بعد ذکر شده که بر اساس سوابق و بر اساس احکام دائمی حق تعرفه گذاری با سازمان نظام پزشکی نیست، اما همانطور که مصوبه شورای عالی و نیز نامه ای که ما در این خصوص برای شهرستان ها ارسال کردیم، تصریح دارند، این یک اتفاق غیر منتظره و ناگهانی ناشی از پروتکل های تدوین شده توسط وزرات بهداشت است و ربطی به تعرفه گذاری ندارد.

ظفرقندی ادامه داد: نامه جوابیه ای که توسط شورای عالی و مشاور حقوقی سازمان تعزیرات حکومتی برای تهیه شده کلاً یک سوال محور اصلی است: محل تأمین هزینه های اقلام حفاظتی کجاست؟ آنچه معین است این است که اگر این پروتکل ها ابلاغ شده باید هزینه آن تأمین گردد و طبیعی در دوره بعد از کرونا هم این شرایط مرتفع می گردد و در نتیجه موضوعیت آن رفع می گردد.

وی اضافه کرد: در مورد موضوع افزایش تعرفه ها به صورت تکمیلی برای اواخر سال 1399 هم همانطور که همه اعضای صنف آگاه هستند شورای عالی بیمه یک افزایش گلوبال را برای مدت زمان باقی مانده سال 1399 تصویب کرد، اما متأسفانه این مصوبه در هیأت وزیران طرح نشده و اجرایی هم نشده است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، تاکید نمود: من همین جا هشدار می دهم که این نگاه سلبی و غیر منعطف قطعاً باعث هرج و مرج می گردد و نتیجه قطعی آن کاهش کیفیت خدمات پزشکی است. در این جا می خواهم اعلام هشدار کنم که تاب آوری و تحمل جامعه پزشکی حدی دارد و این واقعیتی است که دوستان در نظر نمی گیرند، ولی قطعاً یک روز با تبعات آن روبرو خواهند شد.

وی اضافه کرد: واقعیت این است که بیمه ها و سازمان برنامه و بودجه اعلام نموده اند که منابع لازم در این مورد را ندارند و البته ما این بحث را قبول نداریم و معتقدیم با توجه به کاهش بار مراجعات و درمان های الکتیو آن ها میزان بالایی صرفه جویی دارند، اما به هر حال آن ها این بحث را مطرح نموده اند و در آخرین جلسه خود بدون حضور نمایندگان ما اعلام نموده اند که ما این بحث افزایش تعرفه ها برای ماه های آخر سال را قبول داریم، اما از آنجایی که امکان این افزایش را در سال 1399 نداریم و هر سال فقط یک بار تعرفه اعلام می گردد ما این افزایش را به همراه افزایش تعرفه های معمول هرساله در سال 1400 انعکاس خواهیم داد که البته ما این مورد را قبول نداریم و پاسخ آن را به صورت حقوقی خواهیم داد.

ظفرقندی گفت: در مورد موضوع نسخه الکترونیک هم باید بگویم که نقطه نظرات تمام شهرستان ها جمع آوری و به سازمان تأمین اجتماعی اعلام و همه آن ها در برنامه سازمان تأمین اجتماعی لحاظ شده است و این نقطه نظرات تأمین خواهد شد.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 14411

به "رئیس سازمان نظام پزشکی هشدار داد، تاب آوری جامعه پزشکی حدی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان نظام پزشکی هشدار داد، تاب آوری جامعه پزشکی حدی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید