رویداد بین المللی کلیماتون برگزار می شود

به گزارش دَبی بلاگ، اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با همکاری ستاد سمن های شهر تهران، رویداد بین المللی کلیماتون را هفته آخر آبان برگزار می کند.

رویداد بین المللی کلیماتون برگزار می شود

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ رویداد بین المللی کلیماتون به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای بین المللی محیط زیست شهری، هر ساله در بیش از صد شهر دنیا به صورت همزمان برگزار می شود و امسال نیز شهرداری تهران برای سومین بار این رویداد دنیای را با موضوع ایده های تحول آفرین برای کاهش گازهای گلخانه ای، سازگاری و تاب آوری شهری در مواجهه با تغییرات اقلیمی برگزار خواهد کرد.

عادل خزایی، معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار گفت: از سال 2015، هر ساله در سراسر دنیا شهرها و شهروندان متحد می شوند تا از طریق Climathon برای چالش تغییرات اقلیم و گرمایش دنیای، راه حل های محلی ارائه کنند.

به گفته او کلیماتون یک برنامه شهر- محور است که جهت روشنی را برای ایده پردازی و تفکر گروهی، تعامل و اقدام ارائه داده و فرصتی برای شهرها و شهروندان جهت خلق و ایجاد ایده های محلی برای چالش های مشترک آب و هوایی فراهم می کند. هسته اصلی این برنامه یک دورهمی ایده پردازی است که در هر شهر توسط سازمان دهندگان محلی طراحی می شود.

معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار بیان نمود: رویداد کلیماتون از برجسته ترین فعالیت های بین المللی در سه حوزه آموزش، کارآفرینی و نوآوری با تأکید بر تغییرات اقلیمی است که در سال 2019 ، در 145 شهر دنیا برگزار شد. در سال گذشته در کشور ایران این رویداد بین المللی با مشارکت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، سازمان مدیریت پسماند و ستاد سمن های شهر تهران با موضوع کاهش تولید پسماند برگزار شد که طرح برگزیده این رویداد تحت عنوان کیسه های پایدار هوشمند نیز در گروه هزار طرح برتر در سراسر دنیا قرار گرفت.

خزایی با بیان اینکه امسال نیز این رویداد بین المللی از سوی شهرداری تهران برگزار می شود گفت: با توجه به شرایط ویژه و حساس انتشار ویروس کرونا، این رویداد بین المللی در اواخر آبان ماه و به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 13007

به "رویداد بین المللی کلیماتون برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویداد بین المللی کلیماتون برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید