ساخت تجهیزات گلخانه ای هوشمند توسط محققان کشور

به گزارش دَبی بلاگ، رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه محققان جهاد ساخت تجهیزات گلخانه ای را به صورت هوشمند در پیش گرفته اند، گفت: این پروژه تا یکسال به طول می انجامد.

ساخت تجهیزات گلخانه ای هوشمند توسط محققان کشور

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ،دکتر حمیدرضا طیبی: کشاورزی هوشمند و دانش هوشمندسازی یکی از فعالیت هایی است که محققان جهاددانشگاهی به آن ورود پیدا نموده اند.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه برای ایجاد گلخانه های عظیم با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)قراردادی منعقد نموده ایم، خاطرنشان کرد: ما مجبور هستیم به علت محدودیت های منابع آبی به سمت کشت گلخانه ای برویم تا میزان مصرف آب را به راحتی مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه تمام تجهیزاتی که در گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند، وارداتی هستند، خاطرنشان کرد: از این رو لازم بود که در این شرایط مالی در زمینه فراوری تجهیزات ورود پیدا کنیم.

وی ادامه داد: از این رو محققان جهاد طی این قرارداد بنا دارند تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی گلخانه ها را طراحی نمایند و در اختیار قرار دهند.

رئیس جهاد دانشگاهی با تاکید بر اینکه محققان جهاددانشگاهی خواجه نصیر این کار را بر عهده گرفته اند، خاطرنشان کرد: قرار است این پروژه کمتر از یک سال اجرایی گردد.

وی تاکید نمود: در این پروژه، محققان جهاد، دانش هوشمندسازی را بدست آورده اند که این می تواند یک مزیت صادراتی در منطقه نیز باشد.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 12552

به "ساخت تجهیزات گلخانه ای هوشمند توسط محققان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت تجهیزات گلخانه ای هوشمند توسط محققان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید