شایعات درباره طرح مخفیانه روسیه و چین برای یاری به کره شمالی

به گزارش دَبی بلاگ، به نظر می رسد دو متحد قدیمی کره شمالی در تلاشند تا مانع از تاثیر هرچه بیشتر تحریم های سازمان ملل علیه این کشور شوند.

شایعات درباره طرح مخفیانه روسیه و چین برای یاری به کره شمالی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، چین و روسیه کوشش زیادی می نمایند تا شورای امنیت را برای لغو بعضی تحریم های بین المللی بر کره شمالی متقاعد نمایند. این تحریم ها شامل ممنوعیت صادرات بر غذاهای دریایی و منسوجات و مجسمه و در ادامه لغو تحریم واردات نفت تصفیه شده است.

پیش نویس قطعنامه ای که به دست رویترز رسیده حاکی از آن است که چین و روسیه از 15 عضو شورای امنیت قصد دارد که این تحریم ها را با قصد بهبود معیشت جمعیت غیرنظامی و مردم معمولی این کشور منزوی آسیایی لغو نمایند.

این پیش نویس بعلاوه شامل مواردی است که اولی بار دو سال قبل از سوی روسیه و چین مطرح شد که شامل لغو ممنوعیت فعالیت نیروی کار کره شمالی در خارج از این کشور و معافیت پروژه های همکاری ریلی و جاده ای بین دو کره از تحریم است.

چندین دیپلمات سازمان ملل که نخواستند نامشان فاش گردد معتقدند این پیش نویس قطعنامه حمایت کشورهای معدودی را در پی خواهد داشت. در سال 2019 نیز روسیه و چین مذاکراتی غیررسمی بر روی این پیش نویس انجام دادند اما هرگز به صورت رسمی به رای گیری گذاشته نشد.

بعضی دیپلمات ها نیز روز دوشنبه اعلام کردند که چین روسیه هنوز برنامه زمانی برای انجام مذاکرات درباره پیش نویس این قطعنامه ارائه نداده اند.

هرچند این دو کشور هنوز حاضر به اظهار نظر درباره شایعات اخیر نشده اند اما با اینحال ژانگ جون، سفیر چین در سازمان ملل ماه گذشته به خبرنگاران گفته بود که خواست چین همیشه یاری به ابعاد مشکلاتی است که تحریم های سازمان ملل باعث آن هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 21631

به "شایعات درباره طرح مخفیانه روسیه و چین برای یاری به کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایعات درباره طرح مخفیانه روسیه و چین برای یاری به کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید