فقط افراد باهوش می توانند این تست های خطای دید را حل نمایند

به گزارش دَبی بلاگ، نقاشی که با ساختن هنر خطای دید برای خود یک حرفه درآمدزا راه انداخته، بعضی از گیج کننده ترین کار های خود را به اشتراک گذاشته است.

فقط افراد باهوش می توانند این تست های خطای دید را حل نمایند

به گزارش روزیاتو، لی وَگستَف (Lee Wagstaff) از الگو های مسحورنماینده ای برای غوطه ور کردن چهره یک زن در هنر خود استفاده می نماید و گاهی اوقات تشخیص آن چهره تقریبا غیرممکن است.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته به وسیله مجله علمی کارِنت بیولوژی (Current Biology)، افرادی که ضریب هوشی بالاتری دارند، کار آسان تری برای شناسایی اشکال و جزئیات در یک خطای دید دارند. آن ها به طور طبیعی می توانند جزئیات کم اهمیت تصویر را نادیده بگیرند و بر روی اشکال خاص تمرکز نمایند.

از همین رو در فضای آنلاین این ایده مطرح شد که فقط افراد با ضریب هوشی بالا می توانند بلافاصله تصاویر را در این تست های خطای دید تشخیص دهند.

این آثار هنری به علت خطوط سیال و زوایای نرمی که دارند این طور به نظر می رسد که در حال حرکت هستند. کاربران هنگام کوشش برای یافتن چهره ها در این تست های خطای دید، ادعا کردند که دچار سرگیجه شدند.

آثار لی برای خرید در دسترس است و قیمت آن از 130 پوند برای یک قطعه کوچک اصلی و 1300 پوند برای یک قطعه بزرگ آغاز می گردد.

او در کالج سلطنتی هنر لندن تحصیل نموده و در آثار خود به آنالیز مضامین تکرارشونده الگو ها می پردازد. لی می گوید: من به سمت الگو هایی کشیده شده ام که نظم کیهانی را پیش بینی می نمایند و شاید آن را به چالش می کشند. به این علاقه مندم که ببینم چگونه هنر می تواند به عنوان ابزاری برای نظم بخشیدن به دنیا اطرافم استفاده گردد و چگونه این نظم زیبایی شناختی می تواند تأثیری تسلی بخش یا تحریک نماینده یا حتی هر دو را داشته باشد. وقتی هنری خلق می کنم، به این فکر می کنم که آیا هنوز هم می توان تصاویر و اشیایی ساخت که به ایده های ایمان، زیبایی و حقیقت، تجسم می بخشند.

با مراجعه به صفحه اینستاگرام لی وگستف و وب سایت این هنرمند ساکن برلین آلمان می توانید آثار خارق العاده بیشتری از او ببینید.

شما در تصاویر بالا چند چهره دیدید؟ آیا یافتن صورت ها برایتان آسان بود؟ در قسمت نظرات برایمان بنویسید.

منبع: فرارو
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 28950

به "فقط افراد باهوش می توانند این تست های خطای دید را حل نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط افراد باهوش می توانند این تست های خطای دید را حل نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید