مخالفت بروکسل و لندن با درخواست مجلس اروپا برای تمدید دوران گذار پسابرگزیت

به گزارش دابی بلاگ، کمیسیون اروپا و دولت انگلیس درخواست مجلس اروپا برای تمدید دوران گذار پسا برگزیت با توجه به هرج و مرج های مرزی حاصل از کشف نوع جدید ویروس کرونا را رد کردند.

مخالفت بروکسل و لندن با درخواست مجلس اروپا برای تمدید دوران گذار پسابرگزیت

با ما سفر کنید و با اروپا تور از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از هفته نامه اشپیگل، پریتی پاتل، وزیر کشور انگلیس درخواست مجلس اروپا برای تمدید دوران گذار پسا برگزیت را رد کرد.

وی در سوالی مبنی بر اینکه آیا لندن تصمیماتی در این باره دارد گفت: خیر چنین تصمیمی وجود ندارد.

با توجه به هرج و مرج ایجاد شده بعد از شیوع نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس نمایندگان بلند پایه مجلس اروپا خواهان تمدید دوران گذار پسا برگزیت در انگلیس شدند.

کاترینا بارلی، نائب رئیس مجلس اروپا روز سه شنبه در مصاحبه با یک رسانه آلمانی گفت: انگلیس دوجانبه تحت فشار است.

وی اضافه کرد: اگر البته تا خاتمه امسال توافقی درباره مناسبات آینده بین اتحادیه اروپا و انگلیس منعقد گردد عاقلانه این است که آن را در آرامش مورد ارزیابی قرار دهیم و در یک دوره انتقالی کوتاه دیگر همچنان قواعد بازار داخلی اروپا را به کار ببریم.

معاون رئیس مجلس اروپا همچنین گفت: دست اتحادیه اروپا برای تمدید دوران گذار همیشه به طرف انگلیس دراز است. این با نخست وزیر انگلیس است که این دست دراز شده را بگیرد.

مذاکره کنندگان اتحادیه اروپا و انگلیس همچنان به مذاکرات برای دستیابی به توافق تجاری ادامه می دهند. البته مجلس اروپا که تا روز یکشنبه به طرفین مذاکره کننده برای دستیابی به توافق زمان داده بود گفت که دیگر فرصت برای تصویب توافق احتمالی از طرف مجلس در امسال میلادی وجود ندارد.

در این میان کمیسیون اروپایی هم با درخواست مجلس برای تمدید مذاکرات و طولانی تر شدن دوران گذار انگلیس مخالفت نموده است.

یک سخنگوی اجرایی کمیسیون اروپا در این باره به روزنامه هندلزبلات آلمان گفت: در توافق برگزیت دیگر امکان تمدید دوران گذارپسا برگزیت وجود ندارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

از نکات مهم مورد مناقشه در مذاکرات همچنان شرایط رقابت عادلانه، راهکاری برای نظارت بر توافق آینده و مسئله دسترسی به آب های انگلیس برای ماهی گیران اروپایی است.

مقامات اروپایی اخیرا اعلام نموده اند که در دو موضع مورد مناقشه پیشرفت هایی در مذاکرات شکل گرفته، اما مسئله ماهی گیری همچنان مورد مناقشه است.

فون در لاین و جانسون در روزهای اخیر چندین بار در مذاکرات تلفنی و حضوری کوشش کردند راهی برای خروج از بن بست مذاکرات برگزیت بیایند که تا به حال بی نتیجه بوده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

لندن و بروکسل پس از خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز 31 ژانویه امسال میلادی (11 بهمن 98) گفت وگوهای دوجانبه بر سر آینده روابط خود را شروع کردند؛ اما به گفته مقامات هر دو طرف تا به حال چندین دور مذاکرات در این باره برای دستیابی به یک توافق به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

دوران گذار انگلیس در 31 دسامبر به خاتمه می رسد. انگلیس در دوران گذار همچنان به بازار داخلی اروپا و اتحادیه گمرکی تعلق داشته و باید بر اساس قواعد اروپایی تجارت کند، اما بعد از دوران گذار به صورت مستقل عمل خواهد نمود.

اگر تا آن زمانی توافقی حاصل نگردد برگزیت سخت به وقوع خواهد پیوست که عواقب مالی بسیار بدی برای طرفین خواهد داشت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 14320

به "مخالفت بروکسل و لندن با درخواست مجلس اروپا برای تمدید دوران گذار پسابرگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت بروکسل و لندن با درخواست مجلس اروپا برای تمدید دوران گذار پسابرگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید