مواضع تیم مذاکره کننده ایران در وین

به گزارش دَبی بلاگ، تهران (پانا) - یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده گفت ایران متعهد به دستیابی به یک توافق خوب در کوتاه ترین زمان ممکن است اما ما اسیر ضرب الاجل های ساختگی نخواهیم شد.

مواضع تیم مذاکره کننده ایران در وین

به گزارش ایرنا، این منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده ایران با بیان این مطلب، افزود: با توافق درباره مسایل شکلی مذاکرات در دور پیشین، مذاکره کنندگان قرار است در دور آینده درباره محتوا گفت وگو کنند. اگر طرف های دیگر آماده تمرکز بر گفت وگوهای محتوایی باشند، می توانیم رو به جلو حرکت کنیم.

وی شرح داد: تیم ایران با قدرت و آماده به وین می رود و تا زمانی که لازم باشد برای ادامه گفت وگوها در این شهر خواهد ماند.

او ادامه داد: ایران متعهد به دستیابی به یک توافق خوب در کوتاه ترین زمان ممکن است اما ما اسیر ضرب الاجل های ساختگی نخواهیم شد و این ضرب الاجل ها باعث تغییر خطوط قرمز ما نخواهند شد. برای ما حالت اضطراری در مذاکرات وجود ندارد.

وی افزود: پیشرفت حاصل شده درباره متون مربوط به موضوعات هسته ای در دور قبل حاکی از تعامل جدی ایران است. الان نوبت طرف های مقابل است تا حسن نیت خود را در رابطه با موضوعات تحریمی نشان دهند. پیشرفت در دور آینده منوط به رویکرد طرف مقابل دارد.

این منبع درباره گلایه های طرف ایرانی از تیم فرانسوی در مذاکرات گفت: الان قضاوت نمی کنیم. منتظر می مانیم تا ببینیم آیا آن ها در دور آینده مذاکرات نقش توافق خراب کن یا توافق درست کن خواهند داشت.

دور هشتم گفت وگوهای کنندگان ایران و 1+4 امروز (دوشنبه) در وین آغاز می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 23680

به "مواضع تیم مذاکره کننده ایران در وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواضع تیم مذاکره کننده ایران در وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید