موج جدید فیلتر اپلیکیشن های چینی در هند

به گزارش دَبی بلاگ، خبرنگاران- هند با فیلتر 43 اپلیکیشن چینی از جمله خدمات خرید گروه علی بابا، شمار اپلیکیشن های چینی مسدود شده در این کشور را به بیش از 200 مورد رساند.

موج جدید فیلتر اپلیکیشن های چینی در هند

به گزارش خبرنگاران، در جدیدترین موج فیلتر اپلیکیشن های چینی توسط هند، اپلیکیشن علی اکسپرس که یکی از عظیمترین فروشگاهها برای خریداران خارجی است و تائوبائو که بازار مبتنی بر ویدیوست، مسدود شدند. هند همچنین بیش از دهها پلتفرم دوست یابی و بازی را مسدود کرد. پیش از این اپلیکیشن پیغام رسان وی چت متعلق به شرکت تنسنت هولدینگز و سرویس ویدیویی تیک تاک شرکت بایت دنس فیلتر شده بودند.

دولت هند اظهار داشت این ممنوعیتها در جهت منافع امنیت ملی است اما طولانی شدن لیست سیاه هند نشان می دهد که این کشور در کوشش برای کاهش وابستگی به محصولات همسایه خود و ممانعت از گسترش نفوذ عظیمترین شرکتهای چینی در هند است. تنشها میان دو اقتصاد عظیم آسیایی از زمان کشته شدن 20 سرباز هندی و شماری از نظامیان چینی در درگیریهای مرز هیمالیا در اوایل سال جاری اوج گرفته است.

سران صنعت فناوری هند از دولت این کشور خواسته اند برای حفظ منافع شرکتهای داخلی در برابر رقیبان خارجی اقدامات بیشتری انجام دهد در غیر این صورت فضای اینترنت را به غولهای چینی و آمریکایی خواهند باخت. بیشتر شرکتهای فناوری چینی هنوز درآمد قابل توجهی از هند نداشته اند اما اقدامات دولت هند دسترسی آنها به یکی از اقتصادهای برخوردار از رشد پرشتاب در دنیا را قطع خواهد نمود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هند همچنین اپلیکیشن شرکت شیائومی که برند شماره یک بازار تلفن همراه هند است و به اپلیکیشن Mi library برای افزایش تقاضا برای تلفنهای هوشمند خود متکی است را مسدود نموده است.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 13670

به "موج جدید فیلتر اپلیکیشن های چینی در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج جدید فیلتر اپلیکیشن های چینی در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید