موسیقی قبل از خواب را ترک کنید

به گزارش دَبی بلاگ، نتایج یک بررسی تازه به یافته های متفاوت از قبل رسیده و تأکید می کند گوش دادن به موسیقی قبل از خواب، می تواند خواب شبانه را مختل کند.

موسیقی قبل از خواب را ترک کنید

به گزارش خبرنگاران، نتایج یک بررسی تازه به یافته های متفاوت از قبل رسیده و تأکید می کند گوش دادن به موسیقی قبل از خواب، می تواند خواب را مختل کند.

نتایج تازه با این ایده که موسیقی خواب آور است و ممکن است به خواب کمک کند تناقض دارد؛ محققان آمریکایی در مطالعه خود دریافتند، پخش آهنگ های مجذوب کننده قبل از زمان خواب فرد را دچار کرم گوش می کند.

مطالعه اخیر رابطه بین گوش دادن به موسیقی و خواب را مورد بررسی قرار داده و بر مکانیسمی که به ندرت مورد کاوش قرار گرفته است، تمرکز می کند؛ تصاویر موسیقی غیر ارادی یا کرم گوش به شرایطی اطلاق می شود که یک آهنگ بار ها و بار ها در فکر فرد پخش می شود. این موارد معمولا هنگام بیداری اتفاق می افتد، اما محقق این پژوهش دریافت که این موارد در هنگام تلاش برای خواب هم اتفاق می افتد.

بسکمک از افراد قبل از خواب موسیقی گوش می دهند تا خواب راحت تری داشته باشند، اما یک مطالعه تازه نشان می دهد که این رویه می تواند استراحت شبانه را به خطر بیاندازد.

کارشناسان در تگزاس دریافتند کسانی که قبل از خواب بیشتر به موسیقی گوش می دهند دارایکرم گوش مداوم هستند و همچنین خواب ضعیف تری دارند.

این مطالعه نشان می دهد افرادی که به طور منظم و یک یا چند بار در هفته کرم گوش را در شب تجربه می کنند، در مقایسه با افرادی که به ندرت دچار این حالت می شوند، شش برابر کیفیت خواب پایین تری دارند.

نتایج یافته های تازه با این ایده که موسیقی خواب آور است و ممکن است به خواب کمک کند تناقض دارد؛ در حقیقت، مغز خوابیده پس از توقف موسیقی چندین ساعت به پردازش موسیقی ادامه می دهد.

منبع: فارس

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 18830

به "موسیقی قبل از خواب را ترک کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسیقی قبل از خواب را ترک کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید