نانوذرات این بار به کمک درمان دیابت نوع یک آمد

به گزارش دَبی بلاگ، شرکت نکس ایمیون (NexImmune)، دانشگاه ییل و JDRF برای تحقیقاتی در حوزه دیابت نوع 1 وارد همکاری مشترک شدند.

نانوذرات این بار به کمک درمان دیابت نوع یک آمد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، شرکت نکس ایمیون (NexImmune)، دانشگاه ییل و JDRF برای تحقیقاتی در حوزه دیابت نوع 1 وارد همکاری مشترک شدند.

آن ها یک پروژه دو ساله را برای بررسی استفاده از نانوذرات AIM NexImmune در ترکیب با mAb ضد CD 3 برای تحمل، تخلیه یا تعدیل سلول های T آنتی ژن خاص دیابت آغاز کرده اند. کمک مالی 600000 دلاری که از طریق JDRF به دانشگاه ییل اعطا شده است، بخشی از حمایت هایی است که برای توسعه درمان هایی برای پیشگیری از دیابت نوع 1 (T 1 D) اختصاص یافته است.

نکس ایمیون یکی از شرکت های فعال در حوزه ایمنی درمانی است که در حال توسعه روش های درمان با استفاده از سلول های T است. جک راغب از محققان این پروژه گفت: ما خوشحالیم که با مراکز پیشرو مانند JDRF و ییل همکاری می کنیم تا فناوری خود را برای حل مشکل دیابت بررسی کنیم. فناوری شرکت نکس ایمیون این پتانسیل را دارد که بیماری های خودایمنی را تعدیل کند که این کار را از طریق ارائه آنتی ژن های خاص بیماری انجام می شود که سیگنالی برای تحمل یا کشتن سلول های CD 8+ T خود واکنش دهنده اختصاصی اتوآنتی ژن ارسال می کنند. ما معتقدیم این ترکیب به همراه تپلیزوماب، پتانسیل به تاخیر انداختن یا جلوگیری از T 1 D را دارد.

ترکیب تپلیزوماب با این نانوذرات می تواند مستقیماً سلول های T خودواکنشی را که به عنوان واسطه تخریب سلول های بتای پانکراس شناخته شده اند، هدف قرار دهد. با این کار می توان به طور بالقوه یک درمان تحول آفرین برای بیماران مبتلا به دیابت خود ایمنی ارائه کرد.

کوان هرولد، معاون مرکز تحقیقات بالینی ییلاظهار داشت: ما از همکاری با شرکت نکس ایمیون و JDRF برای یافتن راهی برای بهبود درمان این بیماری هیجان زده هستیم.

گرنت JDRF برای بررسی استفاده از نانوذرات AIM شرکت نکس ایمیون در ترکیب با تپلیزوماب تدارک دیده شده است. از نظر بالینی، تپلیزوماب می تواند پاسخ ایمنی بیماری زا را تعدیل کند و با ترکیب با نانوذرات شرکت نکس ایمیون، می تواند سلول های T اختصاصی آنتی ژن را هدف قرار دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 25465

به "نانوذرات این بار به کمک درمان دیابت نوع یک آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانوذرات این بار به کمک درمان دیابت نوع یک آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید