نمره بالای منطقه 9 در توسعه ورزش همگانی

مسعود سلطانی فر-وزیر ورزش و جوانان:توسعه ورزش همگانی از مهم ترین اهداف سازمان ورزش و جوانان در محله های شهر تهران برای افزایش نشاط اجتماعی است.

نمره بالای منطقه 9 در توسعه ورزش همگانی

هدفی که برای رسیدن به سرانجامی مطلوب احتیاج به همگرایی بین سازمان ها و نهادهای دست اندرکار ورزش همگانی مانند شهرداری مناطق به ویژه در محدوده های جنوب و جنوب غربی پایتخت سازمان ورزش دارد. آنالیز ها نشان می دهد در بیش از 90 درصد محله ها، مجموعه های ورزشی استاندارد وجود دارد که شهروندان می توانند با توجه به اوقات فراغتشان از امکانات آنها استفاده نمایند. یکی از مناطقی که تاکنون در توسعه ورزش همگانی پیروز عمل نموده و نمره بالایی گرفته، منطقه 9 است. استفاده از ابزارهای آموزشی و فرهنگسازی در مدارس،

مساجد و سراها، ارائه ایده های نوآورانه ورزشی، تبلیغات مؤثر، پرورش و تربیت مربیان متخصص از میان نیروهای داوطلب، راه اندازی بیش از 40 ایستگاه تندرستی در بوستان ها، تجهیز پاتوق های محله به وسایل ورزشی از جمله اقدامات ورزشی برای حفظ سلامت و ایجاد نشاط اجتماعی در منطقه9 است. البته در حال پیگیری برنامه های دیگری نیز با همکاری شهرداری مناطق هستیم که کوشش مان بر این است به نتایج قابل قبولی برسیم؛ نخست نظارت بر کیفیت و سطح آموزش رشته های مختلف ورزشی که اهمیت بسیاری برای ما دارد. دوم برگزاری جشنواره های محلی استعدادیابی در ایستگاه های تندرستی بوستان ها که علاوه بر ایجاد روحیه نشاط، استعدادهای ورزشی محله ها برای حضور در مسابقات بین المللی کشف می شوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "نمره بالای منطقه 9 در توسعه ورزش همگانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمره بالای منطقه 9 در توسعه ورزش همگانی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید