احتیاج سالانه 1200 کودک در کشور به کاشت حلزون

به گزارش دَبی بلاگ، تهران (پانا) - مدیرعامل بنیاد بخشش از ارائه یاری هزینه 3 میلیون تومانی به 868 کودک نیازمند کاشت حلزون تا سرانجام شهریور سال جاری اطلاع داد و گفت سالانه حدود 1500 کودک ناشنوا در کشور متولد می شوند که 1200 نفر آنها مستعد کاشت حلزون هستند.

احتیاج سالانه 1200 کودک در کشور به کاشت حلزون

به گزارش روابط عمومی بنیاد بخشش، محمد اجل لوئیان، مدیرعامل بنیاد بخشش درباره جزئیات تفاهم نامه چهارجانبه بین بنیاد بخشش، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران که با حضور دکتر وحید قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور ،سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام (ره) ، دکتر مهدی یوسفی رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران درباره یاری به کاشت حلزون در بچه ها احتیاجمند برگزار گردید گفت: انعقاد این تفاهم نامه در راستای هماهنگی های هرچه بیشتر و پرهیز از موازی کاری جهت یاری به بچه ها احتیاجمند کاشت حلزون است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس این تفاهم نامه جمع آوری اطلاعات مورد احتیاج جهت یاری به بچه ها احتیاجمند توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران انجام می گیرد و ارائه خدمات توسط بهزیستی، بنیاد بخشش و کمیته امداد امام خمینی صورت خواهد گرفت، گفت: انعقاد این تفاهم نامه چهارجانبه جهت یاری های جامع به بچه ها مورد احتیاج به کاشت حلزون انجام گرفته و نتایج بسیار موثری را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل بنیاد بخشش ادامه داد: در طول چهار سال گذشته تا انتها شهریور سال جاری 868 نفر یاری هزینه 3 میلیون تومانی کاش حلزون دریافت نموده اند که بنیاد بخشش اقدامات لازم را در این راستا انجام داده است.

اجل لوئیان گفت: همچنین 4 هزار و 750 نفر نیز یاری هزینه قطعات کاشت حلزون و 1323 نفر نیزیاری هزینه آزمایشات مربوط به ژنتیک و پیشگیری از ناشنوایی را دریافت نموده اند.

وی با اشاره به اینکه یاری های انجام گرفته به بچه ها احتیاجمند در حوزه ناشنوایی در دو بخش دولتی و مردم انجام می گیرد، گفت: قطعات و پروتز های مورد احتیاج توسط دولت تامین می گردد و یاری های مردمی نیز در 6 ماهه سال جاری که کرونا نیز شیوع یافته به بنیاد بخشش افزایش یافته و در 6 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه سالانه در کشور حدود 1500 کودک ناشنوا به جهان می آیند که 1200 نفر آنها مستعد کاشت حلزون هستند، گفت: به همین تعداد سال گذشته کاشت حلزون انجام گرفت و از 1200 کودکی که کاشت حلزون برای آنها انجام می گیرد متوسط حدود 300 تا 400 مورد احتیاج به یاری های اقتصادی دارند.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 12164

به "احتیاج سالانه 1200 کودک در کشور به کاشت حلزون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج سالانه 1200 کودک در کشور به کاشت حلزون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید