واکنش ارتش لبنان به ناآرامی های این کشور

به گزارش دابی بلاگ، فارس نوشت: فرماندهی ارتش لبنان امروز در بیانیه ای از همه معترضان به اوضاع بد معیشتی در این کشور خواست تا بر مسالمت آمیز بودن اعتراضات پایبند باشند.

واکنش ارتش لبنان به ناآرامی های این کشور

فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه ای همبستگی خود با مطالبات تظاهرات نمایندگان و معترضان به اوضاع بد معیشتی را خاطرنشان کرد و خواستار برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز و عدم تعرض به مایملک عمومی شد.

در این بیانیه از همه تظاهرات نمایندگان برای همکاری با نیروهای امنیتی جهت تسهیل امور شهروندان درخواست شده است.

طبق گزارش شبکه المنار، در بیانیه مذکور آمده است که از همه شهروندان معترض و کسانی که خواستار حقوق خود هستند می خواهیم که خواسته های خود را به صورت مسالمت آمیز بیان نمایند.

اعتراضات مردم در مناطق مختلف لبنان به نابسامانی اوضاع مالی و معیشتی این کشور برای سومین روز پیاپی ادامه دارد. کانون اعتراضات در میدان ریاض الصلح، مقر نخست وزیری لبنان در مرکز بیروت است.

مدارس و دانشگاه های سراسر لبنان هم به دنبال تظاهرات خشونت آمیز مردمی همچنان تعطیل هستند. بعضی موسسه های تجاری و دولتی در مرکز بیروت در پی حمله معترضان آسیب دیده اند. بسیاری از خیابان ها توسط ارتش یا معترضان مسدود است.

در درگیری های شب گذشته میان معترضان و نیروهای امنیتی در مرکز بیروت چهل نفر از متحصنین بازداشت و چهل نفر دیگر از نیروهای امنیتی هم زخمی شدند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 3327

به "واکنش ارتش لبنان به ناآرامی های این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ارتش لبنان به ناآرامی های این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید