پرواز Open Jaw چیست؟

به گزارش دَبی بلاگ، آیا تا به امروز پیش آمده است که در طول سفر مجبور شوید، همزمان به دو مقصد سفر کنید و برای تهیه بلیط دو سره دچار مشکل شوید؟ این شرایط سبب شده تا شرکت های هوایی پروازهایی با نام کامباز (Open Jaw) را به مسافران خود پیشنهاد بدهند.

پرواز Open Jaw چیست؟

پرواز کامباز (Open Jaw) به نوعی از بلیط هواپیما گفته می شود که مسافر می تواند از طریق آن از شهر خود به مقصد اول پرواز نموده و از مقصد دوم به شهر مبدا بازشود. این نوع پرواز دارای مزایای بسیاری بوده و برنامه ریزی سفر را برای افراد دائم السفر آسان تر می نماید. وجه تسمیه نام این نوع پرواز نیز برگرفته از تشابه نقشه راستا پروازها به دهان باز یک تمساح است.

اکنون شاید این سوال پیش آمده چرا عده ای این نوع بلیط را برای سفر ترجیح می دهند؟ آیا تهیه چند بلیط یک سره گزینه بهتری نیست؟ در پاسخ این سوال ها چنین می توان گفت که با خرید بلیط هواپیما Open Jaw علاوه بر صرفه جویی در هزینه، امکان سفر به مقصدهای مختلف بسیار آسان تر می شود. علاوه بر این، بخشی از هزینه های تحمیلی ناشی از تاخیر یا لغو پرواز نیز به مسافران تحمیل نمی شود.

بلیط پروازهای Open Jaw به سه دسته تقسیم می شوند:

1. بلیط Open Jaw معمولی

در این نوع بلیط مسافر از شهری به شهر دیگر سفر می نماید و در راستا برگشت به فرودگاهی متفاوت در مقصد مراجعه می نماید. برای مثال، پرواز از فرودگاه نیویورک به فورت مایرز فلوریدا، فرودگاه بین المللی ساوثوست فلوریدا به بوستون. در این حالت مسافر فقط هزینه یک بلیط را تقبل نموده و در عین حال فرصت بازدید و اقامت در شهرهای مختلف را دارد.

2. بلیط Open Jaw با مقصد متغیر

در این نوع بلیط نیز مسافر از شهر الف به شهر ب پرواز نموده و در راستا برگشت از شهر ج به شهر الف باز می شود. این نوع بلیط برای سفرهای تابستانی یا تور اروپا گزینه مناسبی محسوب می شود؛ زیرا ضمن پرداخت هزینه بسیار کمتری برای سفر به چند کشور اروپایی، امکان بازدید از جشنواره های متنوع در کشورهای مختلف نیز برای گردشگران فراهم می شود.

3. بلیط Open Jaw دوگانه

این نوع از بلیط Open Jaw, اندکی با دو مورد قبلی متفاوت بوده و تهیه آن مستلزم تماس با شرکت های هواپیمایی است؛ به این ترتیب که در این نوع دو مبدا و دو مقصد متفاوت انتخاب می شود. برای مثال، پرواز از شیکاگو به دالاس و ادامه سفر از هیوستون به میامی.

در مجموع، با تعریفی ساده تر می توان بلیط open jaw را به این شکل بیان نمود که شرکت هوایی مسافر را از مبدا الف به مقصد ب انتقال می دهد و عزیمت از شهر ب به شهر ج (برای بازگشت به شهر الف) به عهده خود مسافر است. لازم به ذکر است این نوع از بلیط بیشتر برای مسافران با تجربه دارای کاربرد است، زیرا علاوه بر صرفه جویی در هزینه های سفر، امکان دسترسی به مقصدهای مختلف با اهداف کاری یا تفریحی فراهم می شود. از این رو، برای تهیه این نوع بلیط باید به خوبی در خصوص گزینه های موجود پروازهای open jaw مطابق با برنامه سفر تحقیق نموده و سپس برای خرید بلیط هواپیما اقدام کرد.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی را دارید، با استفاده از موتور جستجوی پرواز خبرنگاران می توانید مقرون به صرفه ترین بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده های معتبر بخرید.

منبع: کجارو / seizetheglobe.com
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 25495

به "پرواز Open Jaw چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز Open Jaw چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید