پوتین: هیچ کس جرأت جنگیدن با روسیه را ندارد

به گزارش دابی بلاگ، پوتین در مصاحبه ای با اشاره به فراوری تسلیحات تهاجمی بی نظیر در روسیه، مانند موشک های مافوق صورت قاره پیما، تأکید کرد، اکنون شرایطی بوجود آمده که هیچ کشوری حتی فکر درگیری نظامی با روسیه به ذهنش خطور نمی کند.

پوتین: هیچ کس جرأت جنگیدن با روسیه را ندارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل دابی بلاگ به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت که این کشور قرار نیست با هیچ کشوری بجنگد و در عین حال شرایطی را هم ایجاد نموده است که حتی امکان قصد درگیری نظامی با مسکو را از کشورهای دیگر گرفته است.

پوتین در مصاحبه با خبرگزاری تاس برای طرح 20 سؤال از ولادیمیر پوتین گفت: ما قصد نداریم با کسی بجنگیم ، ولی در زمینه دفاعی شرایطی را به وجود آورده ا یم که کسی هم فکر درگیری نظامی با روسیه به ذهنش خطور نکند.

رئیس جمهوری یادآور شد: روسیه از نظر بودجه دفاعی در صندلی هفتم دنیا واقع شده است و از لحاظ این شاخص عقب تر از کشورهای ایالات متحده ، چین ، عربستان سعودی ، انگلیس ، فرانسه و ژاپن واقع شده است. علاوه بر این ، هزینه های نظامی ما سال به سال دیگر کاهش می یابد، در حالی که هزینه های سایر کشورها در حال افزایش است.

پوتین شرح داد: در عین حال شرایط منحصر به فردی بوجود آمده است که روسیه در حوزه دفاعی به هیچ عنوان نقش یک کشور عقب افتاده را ندارد. ما برای اولین بار چنان سیستم هایی از تسلیحات تهاجمی را ایجاد نموده ایم که در دنیا نظیر ندارند. و اکنون آنها [کشورهای دیگر] سعی دارند تا به ما برسند.

همانطور که رئیس جمهوری روسیه گفت ، منظور او در وهله نخست مجموعه سامانه های موشکی تهاجمی مافوق صوت (هیپرسونیک)، از جمله موشک های بین قاره ای است که در این کشور فراوری شده است.

پوتین همچنین یادآور شد: اگر در سال 2000 تعداد نیروهای نظامی ارتش روسیه بیش از 1.3 میلیون نفر بود، اکنون این تعداد به بیش از 1 میلیون نفر رسیده است و سهم تجهیزات و تسلیحات نظامی مدرن در نیروهای مسلح از 6 درصد به تقریباً 70 درصد افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 6046

به "پوتین: هیچ کس جرأت جنگیدن با روسیه را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: هیچ کس جرأت جنگیدن با روسیه را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید