چاقوکشی در مرکز نروژ؛ فرد مهاجم کشته شد

به گزارش دَبی بلاگ، پلیس نروژ از حمله روز سه شنبه 9 نوامبر مردی چاقو به دست به سمت چندین شهروند ساکن اسلو و یک افسر پلیس اطلاع داد.

چاقوکشی در مرکز نروژ؛ فرد مهاجم کشته شد

به گزارش یورونیوز، سخنگوی پلیس اسلو تایید کرد که فرد مهاجم هدف گلوله ماموران قرار گرفته و یک مامور پلیس نیز در جریان این حمله زخمی شده است.

مطابق گزارش رسانه های نروژ، فرد مهاجم به روی عابران چاقو کشیده بود و هنوز معلوم نیست انگیزه مظنون چه بوده است.

تصاویر به اشتراک گذاشته شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد، پس از تهدید عابران از سوی فرد مهاجم، یک خودروی پلیس با برخورد می نماید، ولی پس از برخاستن از روی زمین، درب خودروی پلیس را باز می نماید و با یک مامور پلیس درگیر شده و او را با ضربات چاقو زخمی می نماید. در نهایت، یکی دیگر از ماموران پلیس فرد مهاجم را با شلیک گلوله می کُشد.

تورگیر برندن، رئیس عملیات پلیس نروژ نیز شرح داده که این مرد خود را آماده می کرد تا مردم را با چاقو بزند که ماشین پلیس با او برخورد کرد. برندن از برخورد ماشین پلیس با فرد مهاجم به طور تلویحی دفاع نموده و گفته است: او می خواست به مردم در خیابان حمله کند که پلیس آمد و او را متوقف کرد.

پلیس اسلو تایید نموده که این حادثه حوالی ساعت 9 صبح به وقت محلی در اسلو اتفاق افتاده، ولی هویت فرد مهاجم هنوز اعلام نشده است. بعلاوه گزارش ها حاکی از مرگ فرد مهاجم پس از شلیک پلیس اسلو حکایت دارد.

طی روز های اخیر موارد دیگری از حمله با چاقو به شهروندان و ماموران پلیس در فرانسه و آلمان نیز گزارش شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 آذر 1400 بروزرسانی: 14 آذر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 21658

به "چاقوکشی در مرکز نروژ؛ فرد مهاجم کشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاقوکشی در مرکز نروژ؛ فرد مهاجم کشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید