چرا خیابان 21 متری بعثت 2 ساعت مسدود و عبور و مرور خودروها ممنوع شد؟

به گزارش دَبی بلاگ، مسئولان شهرداری منطقه16 برای تشویق و ترغیب شهروندان به استفاده از وسایل نقلیه پاک در شهر و محله برنامه های مختلفی را اجرا می نمایند که نمونه آن جشنواره روز بدون خودرو و دوچرخه سواری خانوادگی در خیابان 21 متری بعثت بوده است.

چرا خیابان 21 متری بعثت 2 ساعت مسدود و عبور و مرور خودروها ممنوع شد؟

به گزارش خبرنگاران آنلاین، در این همایش دوچرخه سواری خانوادگی با همکاری و تعامل پلیس راهور منطقه 16 خیابان 21 متری بعثت به مدت 2 ساعت مسدود و از عبور و مرور انواع وسایل نقلیه جلوگیری شد تا شهروندان در فضایی امن و آسوده بتوانند از این برنامه لذت ببرند.

شهردار منطقه 16 با بیان اینکه باید برای داشتن آسمانی پاک و فاقد آلایندگی به سمت استفاده از انرژی های پاک پیش برویم، اضافه نمود: برای اینکه بتوانیم این فرهنگ را دربین مردم جا بیندازیم و نهادینه کنیم، مسئولان و مدیران ارگان ها و نهادهای دیگر نیز باید در این زمینه همکاری نمایند. شهرداری نیز طبق وظیفه ذاتی خود و در حد توان و با اجرای برنامه ها و طرح های مختلف کوشش می نمایند تا شهروندان را بیش از گذشته به استفاده از وسایل نقلیه پاک از جمله دوچرخه تشویق کند.

سید مرتضی روحانی با بیان اینکه برگزاری جشنواره روز بدون خودرو و دوچرخه سواری خانوادگی در خیابان 21 متری بعثت و استقبال خوب شهروندان از آن گفت: به علت اهمیت این موضوع در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان همگام با سایر منطقه ها 22 گانه، این همایش با رعایت پروتکل های بهداشتی در خیابان 21 متری بعثت برگزار گردید تا با مطلع سازی شهروندان آنان را به انجام فعالیت های روزمره با استفاده از دوچرخه ترغیب کنیم. باید کوشش کنیم تا استفاده از خودروهای شخصی را در سفرهای درون شهری و برون شهری خود، به حداقل برسانیم و در آستانه فرا رسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس، توجه به این مسئله مهم می تواند باعث کاهش ترافیک و تسهیل عبور و مرور شهروندان گردد.

بعلاوه معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه 16 نیز دراین باره اضافه نمود: ارتقای کمی و کیفی حمل ونقل عمومی، ترویج و توسعه دوچرخه سواری و پیاده روی به عنوان یک شیوه کارآمد جابه جایی در مسافت های کوتاه، باعث کاهش وسایل نقلیه موتوری به عنوان اصلی ترین مولد آلاینده ها و منتشرنماینده گازهای سمی و بعلاوه کاهش تردد خودروهای تک سرنشین خواهد شد.

علی محمدکریم پور ادامه داد: صرفه جویی اقتصادی خانوار و جامعه در مصرف سوخت و هزینه های غیرضروری با منظره بلندمدت در زمینه حفظ محیط زیست و سرزندگی افراد جامعه تنها بخشی از اهداف اجرای این برنامه بوده است. برپایی غرفه های آموزش شهروندی، غرفه آموزش قوانین ترافیکی، تفریح، سلامت و خانواده، دوچرخه سواری نمادین، آموزش دوچرخه سواری به وسیله مربیان، ایستگاه تعمیر دوچرخه، غرفه آموزش کاشت گل و گیاه، ایستگاه ورزش و... در راستای ایجاد فضای پرنشاط برای بچه ها و بازی های بچه هاه از جمله برنامه هایی بود که در این همایش در خیابان 21 متری بعثت اجرا شد.

در این همایش مسئولان شهرداری منطقه 16 از جمله شهردار، معاون حمل ونقل وترافیک، معاون خدمات شهری ومحیط زیست، معاون اقتصادی و اداری، شهرداران نواحی 3 و 6، جمعی از مدیران حوزه حمل ونقل و ترافیک، اجتماعی و فرهنگی و شهروندان حضور داشتند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 مهر 1401 بروزرسانی: 5 مهر 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 27240

به "چرا خیابان 21 متری بعثت 2 ساعت مسدود و عبور و مرور خودروها ممنوع شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا خیابان 21 متری بعثت 2 ساعت مسدود و عبور و مرور خودروها ممنوع شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید