کره شمالی: پمپئو گستاخ و زهر هلاهل دیپلماسی آمریکاست

به گزارش دَبی بلاگ، وزیر امور خارجه کره شمالی همتای آمریکایی خود را زهر هلاهل دیپلماسی ایالات متحده خواند.

کره شمالی: پمپئو گستاخ و زهر هلاهل دیپلماسی آمریکاست

به گزارش یورونیوز به نقل از خبرگزاری دولتی کره شمالی، ری یونگ هو، وزیر خارجه این کشور روز آدینه یکم شهریور گفت: اگر آمریکا همچنان دنبال این رؤیا باشد که با تحریم به همه چیز برسد، ما یا باید بگذاریم که آنها به رؤیاپردازی ادامه بدهند، یا این که رؤیای شان را خراب کنیم.

مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی از زمان دیدار سران دو کشور در هانوی در ماه فوریه گذشته تاکنون در بن بست مانده است. در تاریخ 30 ژوئن گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در جریان دیدار در نقطه مرزی بین دو کره قول دادند که مذاکرات بین دو کشور را از سر بگیرند، اما وزیر امور خارجه کره شمالی اکنون همتای آمریکایی خود مایک پمپئو را متهم می نماید که سایه ای سیاه روی مذاکرات دو کشور انداخته است.

هم آماده تبادل نظر، هم آماده رویارویی

خبرگزاری دولتی کره شمالی همچنین از قول آقای ری نقل نموده که دولت پیونگ یانگ هم آماده ازسرگیری تبادل نظرها با آمریکاست و هم آماده است تا رویاروی این کشور بایستد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کره شمالی با اعلام این مطلب گفت: اگر آمریکا با تحریم ها در پی رویارویی با ما باشد و رفتار تنش زای خود را ترک نکند، دچار اشتباه محاسباتی شده است.

او در عین حال با حمله شدید به همتای آمریکایی اش مایک پمپئو، او را زهر هلاهل نامید و گفت که او بیشتر به فکر جاه طلبی های سیاسی خودش است تا ایفای نقش به عنوان رئیس دستگاه دیپلماسی ایالات متحده. به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، وزیر خارجه این کشور سخنان همتای آمریکایی خود را لفاظی درباره تحریم های قدیمی خوانده است.

این اظهارات آقای ری واکنشی به سخنان اخیر آقای پمپئو در یک تبادل نظری رسانه ای است که گفته بود آمریکا برای وادار کردن کره شمالی به خلع سلاح هسته ای، سخت ترین تحریم ها را علیه این کشور اعمال خواهد نمود.

وزیر خارجه کره شمالی در همین زمینه اضافه نمود: ادای چنین الفاظ نسنجیده ای که ما را از امکان حل مشکل با این کشور [آمریکا] پشیمان و مردد کند، واقعا بی شرمی می خواهد.

ری همچنین وزیر خارجه آمریکا را یک دیپلمات گستاخ، بی منطق و عاری از عقلانیت خواندن و گفت که او در هنگام بازدید از پیونگ یانگ و دیدار با کیم جونگ اون برای خلع سلاح و بهبود روابط دو کشور التماس می کرد.

کره شمالی در هفته های اخیر در واکنش به رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی با سلاح های جدید، چند موشک نزدیک برد را آزمایش نموده است.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 2387

به "کره شمالی: پمپئو گستاخ و زهر هلاهل دیپلماسی آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: پمپئو گستاخ و زهر هلاهل دیپلماسی آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید