38 درصد کاربران شبکه های اجتماعی را ترک می نمایند

به گزارش دَبی بلاگ، آنالیز های موسسه کاسپراسکای نشان می دهد، نزدیک به یک چهارم کاربران شبکه های اجتماعی با هدف حفظ حریم شخصی خود قصد دارند شبکه های اجتماعی را ترک نمایند.

38 درصد کاربران شبکه های اجتماعی را ترک می نمایند

به گزارش مهر به نقل از آسین ایج، گزارش تازه موسسه امنیتی روسی کاسپراسکای با عنوان ارزش حقیقی حریم شخصی دیجیتال نشان می دهد از هر 10 کاربر شبکه های اجتماعی در دنیا، چهار نفر یعنی 38 درصد قصد دارند حساب های خود را در این شبکه ها تعطیل نمایند تا بتوانند حریم شخصی زندگی خود را در آینده محفوظ نگه دارند.

سواستفاده های گسترده شبکه های اجتماعی از اطلاعات شخصی افراد و به خصوص انتقال این اطلاعات به اشخاص و شرکت های ثالث توسط سایت هایی مانند فیس بوک و اینستاگرام باعث شده تا اعتماد به شبکه های اجتماعی به شدت کاهش یابد.

آنالیز های کاسپراسکای نشان می دهد 82 درصد مردم از شبکه های اجتماعی استفاده می نمایند و در ازای در اختیار قراردادن اطلاعات شخصی خود از امکانات شبکه های یادشده برای برقراری ارتباط با دوستان وخویشان و غیره بهره مند می شوند.

البته حذف حساب کاربری در شبکه های اجتماعی بزرگ چالش هایی را نیز در پی دارد. به عنوان مثال 58 درصد از کاربران این شبکه ها از نام کاربری و کلمه عبور خود در فیس بوک برای ورود به سایت های دیگری استفاده می نمایند که در صورت حذف حساب در فیس بوک و غیره نمی توانند وارد حساب های دیگر خود نیز بشوند.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 1444

به "38 درصد کاربران شبکه های اجتماعی را ترک می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "38 درصد کاربران شبکه های اجتماعی را ترک می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید