54 درصد اراضی ملی کهگیلویه و بویراحمد در سامانه کاداستر تثبیت شده است

به گزارش دابی بلاگ، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای صیانت از اراضی ملی و دولتی استان طی هشت ماهه امسال در مجموع 54 درصد از کل اراضی ملی در سامانه کاداستر تثبیت شده است.

54 درصد اراضی ملی کهگیلویه و بویراحمد در سامانه کاداستر تثبیت شده است

زمان خوب در مورد عملکرد اداره کل ثبت اسناد و املاک استان نسبت به ثبت اراضی ملی اضافه نمود: طی یکسال اخیر جلسات متعددی با ادارات و نهادهای مرتبط با زمین و مسکن در استان برگزار شده است که از جمله مصوبات جلسات با ادارات مذکور را می توان به الزام ادارات به رقومی کردن نقشه اراضی ملی و تبدیل آنها به اسناد کاداستری، رقومی کردن تمامی نقشه های مربوط به اداره کل راه و شهرسازی و ارائه آن جهت جانمایی به ادارات ثبت و پیگیری جهت تحقق سهمیه صدور اسناد دولتی و ملی در امسال توسط دستگاه های ذیربط اشاره نمود.

وی توضیح داد: با توجه به اینکه طرح محافظت از اراضی دولتی و ملی در دستور کار این سازمان واقع شده است در این راستا برای صیانت از اراضی ملی و دولتی استان کهگیلویه و بویراحمد در هشت ماهه امسال 309 قطعه با مساحت 790 هزار هکتار در سامانه کاداستر تثبیت شده است که مجموعا 54 درصد از کل اراضی ملی در سامانه کاداستر تثبیت شده است و توانستیم با کوشش جهادی همکاران رتبه سوم کشور را در این حوزه کسب کنیم.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: تعداد اسناد صادره اراضی دولتی در هشت ماهه امسال 985 سند بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 559 سند بوده رشد 76.2 درصدی را نشان می دهد.

خوب مطرح نمود: در هشت ماهه امسال 486 سند مالکیت مرتبط با مسکن مهر صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 60 سند مالکیت بوده است 710 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: همچنین 774 سند قانون ساماندهی در راستای حمایت از فراوری و عرضه مسکن در سال جهش فراوری صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که تعداد 618 سند بوده است رشد 25.2 درصد را نشان می دهد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در هشت ماهه امسال تعداد 14 هزار و231 جلد سند مالکیت کاداستری در استان صادر شده است.

خوب به دیگر آمار و فعالیت های این اداره کل اشاره نمود و اضافه نمود: در هشت ماهه امسال در راستای سلامت اداری 43 مورد بازرسی از واحدهای ثبتی، 153 مورد بازرسی از دفاتر اسناد رسمی، 124 مورد از دفاتر ازدواج و 88 مورد بازرسی نیز از دفاتر طلاق انجام گرفته است که در تمامی موارد بیش از 100 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

وی تعداد پرونده های مختومه هیات های نظارت در هشت ماهه سالجاری را 98 پرونده مطرح نمود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 84.9 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: ادارات اجرایی ثبت و به تعبیر دیگر دادگستری های کوچک در داخل واحدهای ثبتی نقش تاثیر گذاری در کاهش مراجعات افراد به دستگاه قضایی دارند.

خوب بیان نمود: ادارات اجرای ثبت اسناد و املاک همچنین به لحاظ توان و قابلیت ها و پتانسیلی که دارند علاوه بر آن وظایف و ماموریت هایی که برای آنها تعریف شده است این ظرفیت را دارند که بتوانند سهم قابل توجهی در امر قضا زدایی در کشور داشته باشند.

وی ادامه داد: در بحث تشکیل پرونده های اجرایی در ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد در هشت ماهه امسال 1492 فقره پرونده تشکیل و از مجموع پرونده های تشکیلی در امسال و پرونده های به جامانده از ادوار گذشته 2398 پرونده مختومه شده است که نسبت مختومه سازی به تشکیلی 160 درصد افزایش داشته است که این نسبت در مقایسه با سال گذشته افزایش 97 درصدی را نشان می دهد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد توضیح داد: میزان وصول مطالبات بانک ها از بدهکاران بانکی به وسیله اجرای ثبت در هشت ماهه امسال رقمی معادل 798 میلیارد و 183 میلیون و 546 هزار و 48 ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 49 درصد افزایش داشته است.

خوب در مورد تعداد مزایده های برگزار شده در راستای تکالیف قانونی اجرای مفاد اسناد رسمی در هشت ماهه امسال را 52 مزایده مطرح نمود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 6.1 درصدی را نشان می دهد.

وی گفت: در هشت ماهه امسال تعداد 10 هزار و 996 استعلام الکترونیک به دفاتر اسناد رسمی پاسخ داده شده که نسبت پاسخ کمتر از دو روز در امسال 97.3 درصد بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.1 درصد رشد داشته است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه نمود: طی این مدت تعداد خلاصه معاملات الکترونیک ثبت شده 9 هزار و 874 مورد بوده است که درصد ثبت کمتر از دو روز 99.3 درصد بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد، خوب با اشاره به اینکه در هشت ماهه امسال تعداد 6801 استعلام به مراجع قضایی پاسخ داده شده که تعداد استعلام پاسخ داده شده کمتر از دو روز 94 درصد بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.1 درصد رشد داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 14287

به "54 درصد اراضی ملی کهگیلویه و بویراحمد در سامانه کاداستر تثبیت شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "54 درصد اراضی ملی کهگیلویه و بویراحمد در سامانه کاداستر تثبیت شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید