آرامکوی سعودی به دنبال فروش گاز طبیعی به چین

به گزارش دابی بلاگ، خبرنگاران : مدیرعامل آرامکوی سعودی گفت این شرکت به دنبال فروش گاز طبیعی به چین برای یاری به بزرگترین مشتری نفتی خود برای گذار به سوختهای پاکتر است.

آرامکوی سعودی به دنبال فروش گاز طبیعی به چین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، امین ناصر، مدیرعامل آرامکوی سعودی در مجمع توسعه چین گفت: سعودیها که برای ماندن در میان عظیمترین صادرنمایندگان نفت چین مبارزه نموده اند، به دنبال گزینه هایی برای توسعه و تامین منابع انرژی مانند هیدروژن و انوع جدیدی از مواد شیمیایی هستند تا روابطشان با چین را توسعه دهند.

چین ماه گذشته متعهد شد تا سال 2060 به یک کشور کربن خنثی تبدیل گردد. اگرچه سران این کشور جزییات مربوط به چنین برنامه ای را اعلام ننموده اند اما عمل به چنین وعده ای به معنای تغییر عظیم برای چین به عنوان مصرف نماینده عظیم نفت و زغال سنگ خواهد بود. بیشتر تحلیلگران و غولهای نفتی پیش بینی می نمایند مصرف نفت خیلی زودتر از تاریخ اعلام شده از سوی چین به پیک خواهد رسید.

امین ناصر گفت: آرامکو که سرگرم توسعه فعالیت در بازار جهانی گاز و LNG است، می تواند سوختهایی را عرضه کند که به چین یاری می نمایند نیازهای رو به رشد برای انرژی پاک را برآورده کند. وی در ادامه اضافه کرد: فناوری که نفت خام را مستقیما به مواد شیمیایی تبدیل می نماید، در مرحله پیشرفته توسعه واقع شده است. آرامکو با دانشگاه تسینگوای پکن روی یک پروژه پیلوت برای تبدیل نفت به مواد شیمیایی همکاری می نماید.

مدیرعامل آرامکو ماه گذشته در کنفرانسی اعلام نموده بود برنامه این شرکت برای تبدیل شدن به یک بازیگر بین المللی در عرصه گاز طبیعی مایع ممکن است زمان بیشتری ببرد تا محقق گردد. این شرکت تمرکز سرمایه گذاری خود را به بلندمدت تغییر داده و ماه گذشته پروژه صادرات LNG در آمریکا را به تاخیر انداخت و برنامه ساخت یک مجتمع داخلی تبدیل نفت به مواد شیمیایی را تعدیل کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آرامکو که پالایشگاههایی در قالب جوینت ونچر در چین و سایر کشورهای آسیایی و آمریکا دارد، به دنبال سرمایه گذاری در پروژه های پایین دستی است که پیش از این تحت توسعه قرار داشته اند تا به هدف خود برای دو برابر کردن ظرفیت پالایش به 10 میلیون بشکه در روز در دهه جاری نائل گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 13236

به "آرامکوی سعودی به دنبال فروش گاز طبیعی به چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرامکوی سعودی به دنبال فروش گاز طبیعی به چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید