از هر 3 نفر مبتلا به کرونا، یک نفر دارای علائم طولانی تری است

به گزارش دَبی بلاگ، متخصص بیماری های عفونی و محقق ایمنی شناسی کووید 19 دانشگاه ایالتی کلرادوی آمریکا گفت: مطالعات متعدد طی چند ماه گذشته نشان داده است که از هر سه نفر مبتلا به کووید 19، یک نفر دارای علائم و نشانه های طولانی تر از مدت دو هفته معمول است که این علائم نه تنها در افرادی که دارای فرم های شدید بیماری بوده و یا در بیمارستان بستری شدند، بوده است، بلکه در کسانی که فرم های خفیف کووید 19 را نیز داشته اند، بروز پیدا نموده است.

از هر 3 نفر مبتلا به کرونا، یک نفر دارای علائم طولانی تری است

دکتر استفانی لاورن در گفت وگو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چه تعداد از افراد مبتلا به کووید 19، دارای علائم طولانی مدت هستند؟ گفت: میلیون ها نفر در سراسر جهان به کووید 19 آلوده شده و از آن جان سالم به در برده اند که خوشبختانه بسیاری از بازماندگان طی دو هفته پس از بیمار شدن به سلامت طبیعی خود باز می گردند، اما علائم این بیماری در بعضی از بازماندگان کووید 19 می تواند تا ماه ها ادامه داشته باشد.

این دانشمند دانشگاه ایالتی کلرادوی آمریکا با بیان اینکه این بازماندگان با علائم طولانی مدت را حاملان طولانی مدت و فرایند بیماری را کووید طولانی یا سندرم کووید 19 پس از حاد می نامند، اظهار کرد: هولر یا حاملان طولانی مدت به کسانی گفته می گردد که پس از آغاز اولیه کووید 19 علائم خود را ادامه بدهند.

این محقق ایمنی شناسی کووید 19 اضافه کرد: مطالعات متعدد طی چند ماه گذشته نشان داده است که از هر 3 نفر مبتلا به کووید 19، یک نفر دارای علائم و نشانه های طولانی تر از مدت 2 هفته معمول است که این علائم نه تنها در افرادی که دارای فرم های شدید بیماری بوده و یا در بیمارستان بستری شدند، بوده است، بلکه در کسانی که فرم های خفیف کووید 19 را نیز داشته اند، بروز پیدا نموده است.

کووید طولانی، شبیه کووید 19 است

لاورن درباره علائم کووید طولانی گفت: بسیاری از حاملان طولانی مدت همان علائمی را که در طول مبارزه اولیه خود با کووید 19 داشتند، مانند خستگی، اختلال شناختی، دشواری تنفس، سردرد، افسردگی، مشکل خواب و از دست دادن حس چشایی و بویایی و ... را نیز در این ایام تجربه می نمایند که از دیدگاه من به نظر می رسد علائم بیماران در این بازه زمانی نسبت به زمانی که در ابتدا بیمار بوده اند، شدت کمتری دارد.

وی با تاکید بر اینکه بعضی از حمل نمایندگان طولانی مدت کووید علائم جدیدی نیز دارند، گفت: این موارد ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و در این راستا گزارشاتی از ریزش مو تا ضربان قلب سریع و حتی افزایش اضطراب گزارش شده است.

این متخصص بیماری های عفونی و محقق ایمنی شناسی کووید 19 دانشگاه ایالتی کلرادوی آمریکا اضافه کرد: علی رغم علائم مداوم SARS-CoV-2، در بیشتر حمل نمایندگان طولانی مدت، این علائم شاید خیلی قابل تشخیص نباشد، ضمن آنکه تاکید می کنم که بدون عفونت فعال این افراد دیگر نمی توانند ویروس را به دیگران منتقل نمایند.

این محقق دانشگاه ایالتی کلرادوی آمریکا در پاسخ به این پرسش که حمل نمایندگان طولانی چه کسانی هستند، به خبرنگاران گفت: همانطور که قبلا گفتم، دقیق نمی توان گفت چه افرادی می توانند حمل نمایندگان طولانی مدت کووید باشند، اما به نظر می رسد بیمارانی که برای کووید 19 در بیمارستان بستری شده اند، به احتمال زیاد علائم طولانی مدت مداوم داشته باشند.

وی ادامه داد: در تحقیقی که در ماه ژوئیه سال 2020 منتشر شد، محققان ایتالیایی 147 بیمار را که به دلیل کووید 19 در بیمارستان بستری شده بودند را رصد نموده و دریافتند که 87 درصد این افراد 60 روز پس از ترخیص از بیمارستان همچنان علائم بیماری را داشته اند، ضمن آنکه یک مطالعه جدیدتر نیز که اخیرا منتشر شده است نشان داده که 76 درصد از بیماران کووید 19 بستری در ووهان چین، 6 ماه پس از اولین بیماری، همچنان علائم کووید را تجربه می نمایند.

لاورن به مطالعه ووهان چین اشاره نمود و گفت: مطالعه ووهان زمانی جالب است که بدانیم محققان از اقدامات عینی برای ارزیابی افرادی که علائم طولانی مدت را گزارش می نمایند استفاده نموده اند.

این متخصص بیماری های عفونی و محقق ایمنی شناسی کووید 19 دانشگاه ایالتی کلرادوی آمریکا با تاکید بر اینکه افراد حاضر در این مطالعه هنوز 6 ماه پس از بیماری مسائل تنفسی مداوم را گزارش می کردند، اظهار کرد: هنگامی که محققان سی تی اسکن را برای آنالیز ریه های بیماران انجام دادند، در بسیاری از اسکن ها لکه هایی را یافتند که احتمالا نشان دهنده التهاب در جایی است که SARS-CoV-2 باعث ذات الریه ویروسی شده باشد.

وی ادامه داد: علاوه بر این، افرادی که در این مطالعه مبتلا به کووید 19 شدید بودند، نمی توانستند به همان سرعتی که بیماری آنها شدت کمتری پیدا کرد، راه بفرایند (مسائل ریوی باعث کاهش اکسیژن ورودی از ریه ها به جریان خون می گردد) ضمن آنکه تاکید می گردد همه این موارد 6 ماه پس از عفونت مورد آنالیز قرار گرفته اند.

این دانشمند دانشگاه ایالتی کلرادوی آمریکا به دیگر مطالعات اجرا شده در این زمینه اشاره نمود و گفت: مطالعه دیگر روی 100 بیمار آلمانی کووید 19 نشان داده که 60 درصد از این افراد، دو یا سه ماه پس از ابتلا به بیماری اولیه، التهاب قلب داشتند. این بیماران آلمانی نسبتاً جوان و سالم و میانگین سنی آنها 49 سال بود، ضمن آنکه بسیاری از آنها هنگام ابتلا به کووید 19 نیازی به بستری شدن در بیمارستان نداشتند.

محقق ایمنی شناسی کووید 19 با تاکید بر اینکه بیمارترین بیماران کووید 19 تنها کسانی نیستند که از کووید طولانی رنج می برند، اضافه کرد: بیمارانی که مورد اولیه خفیف تری از این بیماری نیز دارند و منجر به بستری در بیمارستان نمی شوند هم می توانند علائم مداوم داشته باشند.

لاورن با بیان اینکه طبق نظرسنجی اخیر اجرا شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، 35 درصد از بیماران بستری نشده در بیمارستان که دارای فرم خفیف کووید 19 بودند، 14 تا 21 روز پس از آغاز علائم، به سلامت خود بازگشتند، اضافه کرد: این موضوع فقط در افراد مسن یا افرادی که دارای شرایط سلامتی زمینه ای بودند، نبوده بلکه بیست درصد از افراد سالم 18 تا 34 ساله که قبلاً سالم بودند نیز علائم مداوم داشتند.

وی با بیان این نکته که تحقیقات نشان می دهد یک سوم از افرادی که کووید 19 داشته و در بیمارستان بستری نشده اند نیز تا سه ماه بعد از بروز اولین علائم بیماری هنوز علائم را تجربه می نمایند، به علائم این دوران طولانی نیز اشاره و توضیح داد: جامعه پزشکی هنوز نمی داند که این علائم چه مدت ادامه دارد و یا چرا بروز پیدا می نماید.

این متخصص بیماری های عفونی و محقق ایمنی شناسی کووید 19 دانشگاه ایالتی کلرادوی آمریکا با تاکید بر این موضوع که SARS-CoV-2 بیشتر از آنچه که جامعه پزشکی شناخته باشد، به مردم آسیب می زند، خاطر نشان کرد: در دانشگاه ایالتی کلرادو، من و همکارانم در حال مطالعه بیشتری بر روی موضوع کووید طولانی مدت هستیم و آنالیز می کنیم که آیا عدم تعادل سیستم ایمنی نقشی در فرایند طولانی شدن بیماری این افراد دارد یا خیر، ضمن آنکه در حال کوشش هستیم این موضوع را بهتر شناسایی نموده و علائم آن را درک کنیم.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 15770

به "از هر 3 نفر مبتلا به کرونا، یک نفر دارای علائم طولانی تری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از هر 3 نفر مبتلا به کرونا، یک نفر دارای علائم طولانی تری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید