افزایش فراوری جوجه یک روزه از آبان، فراوانی مرغ در راه است

به گزارش دَبی بلاگ، دبیر انجمن صنفی فراوریکنندگان جوجه یک روزه ضمن تمجید از سامانه بازارگاه برای تامین نهاده های دامی، اظهار داشت: به ویژه از آبان ماه به بعد فراوری جوجه یک روزه به مقدار کافی خواهد بود.

افزایش فراوری جوجه یک روزه از آبان، فراوانی مرغ در راه است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمدرضا صدیق پور، دبیر انجمن صنفی فراوریکنندگان جوجه یک روزه درباره علت گران بودن این نوع جوجه گفت: در زمان اصلاح قیمت مرغ در فروردین ماه به قیمت جوجه یک روزه بی توجهی و قیمت آن اصلاح نشد. در نتیجه واحد های فراوری این نوع جوجه ضرر دیدند و از فرآینده فراوری خارج شدند.

وی اضافه کرد:، اما اکنون با افزایش تقاضا، قیمت جوجه یک روزه هم افزایش یافته است. البته یک صحبت های غیر رسمی هم در حوزه مرغ گوشتی و هم در حوزه جوجه یک روزه برای اصلاح قیمت شده است، ولی هنوز رسما اتفاقی نیفتاده است در حالی که احتیاج است در اسرع وقت تکلیف فراوری کننده برای برنامه ریزی درست، تعیین گردد. البته با این وجود، فراوری کنندگان تا کنون بیش از 825 میلیون جوجه یکروزه فراوری نموده اند.

صدیق پور با تمجید از سامانه بازارگاه وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته سویا بیش از 15 هزار تومان قیمت داشت، اما این سامانه قیمت را کنترل کرد. بی شک این اقدام یکی از ایده های هوشمندانه این وزارت بود.

وی با اشاره با انتشار آمار های غلط درباره جوجه های یک روزه گفت: به ویژه از آبان ماه به بعد فراوری جوجه یک روزه به مقدار کافی خواهد بود و در حال حاضر شرایط خوبی بر بازار حاکم است.

محمدعلی کمالی سروستانی، مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی هم درباره شرایط تامین نهاده های دامی برای مرغداران گوشتی گفت: در مرحله تایید حواله نهاده های دامی در سامانه مسئله ای وجود ندارد، اما مشکل تاخیر در حمل از انبار ها و گمرک و بعلاوه مشکل دیگر گاهی کیفیت پایین نهاده وجود دارد.

وی درباره مسائل مرغداران در تامین جوجه یک روزه نیز گفت: تفاوت اندازه تقاضا نسبت به تامین جوجه یک روزه در بازار زیاد است. اما برنامه ریزی هایی در مدیریت تقاضا اجرا شده است که امیدواریم تناسبی در این بازار هم ایجاد گردد، در نتیجه امیدواریم در آبان ماه کمبود فراوری مرغ نیز جبران گردد.

کمالی تاکید نمود: به علت افزایش قیمت ماهی و گوشت قرمز تمایل به مصرف مرغ بالا رفته است و این نیز علت دیگری بر تمایل مرغداران بر جوجه ریزی بیشتر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 21433

به "افزایش فراوری جوجه یک روزه از آبان، فراوانی مرغ در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش فراوری جوجه یک روزه از آبان، فراوانی مرغ در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید