افزایش فایل رهن کامل در منطقه ها 9 و 10 تهران

به گزارش دَبی بلاگ، فایل رهن کامل در بازار اجاره منطقه ها 9 و 10 شهر تهران افزایش یافت.

افزایش فایل رهن کامل در منطقه ها 9 و 10 تهران

به گزارش دنیای اقتصاد، از تازه ترین تحولات بازار اجاره مسکن در منطقه ها واقع در مرز دو نیمه شمالی و جنوبی شهر تهران نشان می دهد، روز گذشته عرضه فایل رهن کامل به بازار اجاره این منطقه ها به مقدار قابل توجهی افزایش یافته است.

استارت افزایش عرضه فایل های رهن کامل به بازار اجاره این منطقه ها از روز های پیش زده شده بود، اما در روز گذشته بیش از 80 درصد فایل هایی که در سامانه های مجازی معرفی مسکن به بازار اجاره این منطقه ها عرضه شد، واحد های مسکونی با شرایط رهن کامل بود. عمده این فایل ها نیز ریزمتراژ و با مساحت کمتر از 60 مترمربع بودند.

این موضوع نشان دهنده بازگشت بعضی از متقاضیان خانه اولی به بازار مسکن است که اقدام به خرید آپارتمان های ریزمتراژ در این منطقه ها نموده وبرای جبران کسری نقدینگی خود در زمان خرید مسکن این واحد ها را حداقل به مدت یکسال با شرایط رهن کامل به بازار اجاره عرضه نموده اند.

افزایش عرضه به بازار اجاره از ناحیه تقاضای مسکن اولی ها، باعث شده است مستاجر ها این روز ها به تنوع بیشتری از فایل های کوچک متراژ با شرایط رهن کامل دسترسی داشته باشند.

این شکل عرضه به بازار اجاره، در پی جهش قیمت مسکن وخروج تقاضای مصرفی و سرمایه گذاری (سرمایه گذاری از جنس خرید از سوی مسکن اولی ها به قصد تبدیل به احسن در سال های بعد)، از بازار ملک، دست کم طی دو سال گذشته، نایاب شده بود.

اما هم اکنون و همزمان با بازگشت تعدادی از مسکن اولی ها به بازار و خرید از منطقه ها مصرفی جنوب شهر تهران به خصوص منطقه ها مرز نیمه شمالی و جنوبی (منطقه ها 9 و 10)، این شکل عرضه به طور مجدد در بازار ملک مشاهده می گردد.

بخش زیادی از این واحد ها نیز حاصل عرضه آپارتمان های کوچک متراژ به بازار فروش از سوی متقاضیان تبدیل به احسن و خرید آن ها از سوی متقاضیان خانه اولی با سطح بودجه های محدود است.

به همین علت این افراد ناچارند حداقل برای یک سال این واحد ها را به بازار اجاره عرضه نمایند تا در سال بعد بتوانند پس از تامین کسری مبلغ خرید، اقدام به سکونت در واحد خود نمایند.

عده دیگری نیز با هدف حفظ ارزش دارایی های خود اقدام به خرید این واحد ها و عرضه به بازار اجاره می نمایند تا در سال های بعد بتوانند این واحد ها را به واحد مطلوب خود برای سکونت تبدیل نمایند. در زیر بعضی از این فایل ها آمده است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 23594

به "افزایش فایل رهن کامل در منطقه ها 9 و 10 تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش فایل رهن کامل در منطقه ها 9 و 10 تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید