امروز سفارت بریتانیا در تهران باز می گردد

به گزارش دابی بلاگ، امروز یکشنبه، اول شهریور ماه 1394 بعد از حدود چهار سال، سفارت بریتانیا در ایران باز می گردد.

امروز سفارت بریتانیا در تهران باز می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه بریتانیا به همراه یک هیات تجاری برای بازگشایی سفارت کشورش در ایران، وارد تهران می گردد. سفارت ایران در لندن نیز همزمان با بازگشایی سفارت بریتانیا در تهران بازگشایی می گردد. پیشتر رسانه های ایرانی گزارش دادند که بازگشایی سفارتخانه ایران در لندن، با حضور محمدحسن حبیب الله زاده، کاردار سفارت ایران در بریتانیا انجام می گردد. هاموند اولین وزیر خارجه بریتانیا است که از سال 2003 تا به امروز به ایران سفر می نماید. وی در سخنانی گفته است که توافق ایران به کشورهای غربی بر سر برنامه های هسته ای این کشور و همچنین انتخاب حسن روحانی در سال 2013 به عنوان رئیس جمهوری ایران که کوشش داشته تا روابط کشورش را با غرب بهبود بخشد، رویداد مهمی در بهبود روابط لندن و تهران است. وی تاکید نموده است که بازگشایی سفارتخانه های دو کشور قدم مهمی در این رابطه است.

بازگشایی در سطح کاردار

پیشتر به نقل از مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ایران گزارش شد که سفارتخانه های ایران و بریتانیا فعلا در سطح کاردار بازگشایی می شوند. در مورد صدور ویزا از سوی سفارتخانه های دو طرف به گفته تخت روانچی قرار است به مرور و با تکمیل کادر کنسولی سفارت بریتانیا، ویزای مسافری و عادی در تهران صادر گردد. معاون اروپا و آمریکا وزارت خارجه بیان کرد:

به انگلیس اعلام نموده ایم نمی پذیریم شهروندان ما از کشورهای دیگر جهت دریافت ویزای انگلیس اقدام نمایند و انگلیس هم این موضوع را پذیرفته و به نظر می رسد صدور ویزا برای شهروندان عادی نیز تا چند ماه دیگر عملیاتی گردد.

تخت روانچی گفت:

در سفارت ایران در لندن هم صدور ویزا مانند سفارت بریتانیا در تهران خواهد بود.

منبع: bbc

منبع: کجارو
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 5303

به "امروز سفارت بریتانیا در تهران باز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز سفارت بریتانیا در تهران باز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید