برخورد قاطع با اصناف متخلف ، هشدار و پلمب تعدادی از واحدهای صنفی

به گزارش دَبی بلاگ، امروز پیرو محدودیت های جدید کرونایی نظارت و سرکشی گشت های مشترک از اصناف در سطح شهر تهران صورت گرفت و در راستای این نظارت و بر اساس گفته نماینده فرماندار تهران نظارت گشت های مشترک برای برخورد با اصناف متخلف با جدیت مستمر تا خاتمه طرح ادامه دارد و برخورد قاطع با تمامی تخلفات انجام خواهد شد.

برخورد قاطع با اصناف متخلف ، هشدار و پلمب تعدادی از واحدهای صنفی

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، امروز (دوشنبه) گشت مشترک اصناف، پلیس اماکن، بهداشت و فرمانداری تهران نسبت به اعمال قانون واحدهای صنفی متخلفی که در دسته گروه یک مشاغل قرار ندارند و مشغول فعالیت بودند در محلات مختلف شهر تهران اقدام کردند این گشت ها به همراه خبرنگاران امروز از واحدهای صنفی مختلفی بازدید داشتند و با متخلفین برخورد شد.

بنابراین گزارش، بی تردید موفقیت طرح جدید تنها با مشارکت همه شهروندان محقق خواهد شد، لذا صاحبان اصناف باید ضوابط طرح را جدی بگیرند و نسبت به تعطیلی واحدهایی که اجازه فعالیت ندارند اقدام نمایند، در غیر اینصورت باید منتظر پلمب واحدهای خود باشند.

به گزارش خبرنگار ایسنا که در سرکشی های امروز همراه گشت های مشترک برای برخورد با اصناف متخلف در طرح هوشمند مدیریت کرونا حضور داشت، نکات عجیبی مشاهده می شد از گلفروشی که اظهار می کرد گل جزو مواد فاسدشدنی است و برای آبیاری گل ها مغازه را باز نموده بود و تذکر گرفت تا واحدی که نسبت به عرضه لواشک و سبزی خرد شده و ترشیجات واحد صنفی خود را باز نموده بود و مدعی بود اصلا از اجرای این طرح خبر ندارد و ابلاغی از اصناف به وی نشده فعالیت خود را انجام می دادند، البته این واحد علاوه بر بازگشایی غیرقانونی اقدام به عرضه مواد غیربهداشتی می کرد که تذکر گرفت و مقرر شد علاوه بر تعطیلی واحدش به مرکز بهداشت برای تعیین تکلیف مواد غیر بهداشتی عرضه شده، مراجعه کند.

کافه قنادی که در ظاهر کمی هم شبیه رستوران بود و مدعی بود فقط عرضه بیرون بر دارد اما پس از تحقیقات تعیین شد مجوز کسب ندارد و برای کافی شاپ اقدام به کسب مجوز نموده است که تذکر گرفت و متعهد به تعطیلی واحد خود تا سرانجام طرح شد. مشاور املاکی که با پرخاش حتی تا مرز درگیری با عوامل گشت های مشترک هم پیش رفت، طلبکارانه و بی توجه به سلامت سایر شهروندان سعی در توجیه بازگشایی واحد خود داشت.

در این گشت و نظارت البته بارها صحنه خواهش و التماس واحدها برای عدم برخورد و جلوگیری از پلمب را هم شاهد بودیم.

ای کاش همه اصناف محترمی که مجاز به فعالیت نیستند لحظه ای به سلامت خود و سایر شهروندان فکر نمایند و پیش از گرفتار شدن و برخورد قانون با آنها خود در جهت مشارکت برای مقابله با این ویروس منحوس اقدام به تعطیلی واحد خود نمایند.

البته بعضی صاحبان اصناف نیز شکایت ها و گله هایی درباره مسائل معیشتی همچون اجاره مغازه، برگشت چک ها و خرج روزانه داشتند که باید این صحبت ها نیز توسط مسئولین شنیده گردد و در کوتاه ترین زمان ممکن همزمان با اجرای طرح، برای آنها راهکارهایی اتخاذ گردد.

به همین دلیل ایمان قربانی در حاشیه اعمال قانون این گشت، در تشریح ماموریت گشت های مشترک فرمانداری تهران، اصناف، پلیس اماکن و بهداشت که امروز از بعضی نقاط شهر تهران از جمله محدوده یوسف آباد انجام شد، گفت: به حمد الله تعداد زیادی از اصناف در حدود 90 درصد، طرح جدید 2 هفته ای محدودیت های کرونایی را به خوبی رعایت نموده و واحدهای خود را تعطیل نموده اند که این همکاری و مشارکت شهروندی جای تقدیر دارد.

وی اضافه نمود: متاسفانه تعداد کمی از واحدهای صنفی که در دسته مشاغل گروه یک نیستند و باید تعطیل باشند طرح را جدی نگرفته و علی رغم ابلاغ اصناف اقدام با بازگشایی واحدهای خود نموده بودند که با سرکشی گشت های مشترک در محدوده یوسف آباد با آنها برخوردی قاطع و قانونی انجام شد.

وی ادامه داد: در این راستا از 29 بازدیدی که از صنوف مختلف شد دو واحد کافه و آرایشگاه زنانه توسط این گشت پلمب شد و یک واحد مشاور املاک نیز توسط پلیس اماکن پلمب شد. علاوه بر این به 8 واحد دیگر از اصناف مختلف نیز اخطار داده شد.

وی تاکید نمود: ضمن تقدیر از اصنافی که طرح جدید محدودیت های کرونایی را جدی گرفته و با مشارکت و همکاری نسبت به تعطیلی واحد صنفی خود اقدام نموده اند باید تاکید کنیم در طرح جدید جدیت و استمرار در دستور کار قرار گرفته، لذا گشت های مشترک به صورت مستمر تا سرانجام طرح اقدام به سرکشی و نظارت خواهند کرد و تعداد کمی از واحدهای صنفی که هنوز طرح جدید محدودیت ها را جدی نگرفته اند و اقدام به بازگشایی واحد خود می نمایند بهتر است مشارکت نمایند و در این 2 هفته همکاری داشته باشند، در غیر این صورت بدانند که با آنها برخورد قاطع خواهد شد.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 13642

به "برخورد قاطع با اصناف متخلف ، هشدار و پلمب تعدادی از واحدهای صنفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد قاطع با اصناف متخلف ، هشدار و پلمب تعدادی از واحدهای صنفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید