تاثیر شگفت انگیز بادام زمینی بر سلامت روده ، روزانه چند گرم بادام زمینی باید مصرف گردد؟

به گزارش دَبی بلاگ، بر اساس تحقیقات تازه، افزودن روزانه 28 گرم بادام زمینی یا حدود یک قاشق چایخوری گیاهان دارویی و ادویه ها به رژیم غذایی بر ترکیب باکتری های روده که نشانگر سلامت کلی است، تاثیر می گذارد.

تاثیر شگفت انگیز بادام زمینی بر سلامت روده ، روزانه چند گرم بادام زمینی باید مصرف گردد؟

به گزارش خبرنگاران، میکروبیوم روده انسان مجموعه ای از هزاران میلیارد میکروارگانیزم است که در داخل مجرای روده زندگی می نمایند. باکتری های موجود در آن می توانند تقریباً بر تمام سیستم های بدن از جمله متابولیسم و ساخت و حفظ سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارند.

پنی کریس اترتون، استاد علوم تغذیه از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، گفت: تحقیقات نشان داده است افرادی که دارای میکروب های مختلف زیادی هستند، از سلامت و رژیم غذایی بهتری نسبت به افرادی که تنوع باکتریایی زیادی ندارند، برخوردارند.

برای مطالعه بادام زمینی، محققان اثرات مصرف 28 گرم بادام زمینی در روز را در مقابل یک میان وعده با کربوهیدرات بالاتر مقایسه کردند. در سرانجام شش هفته، در شرکت نمایندگانی که میان وعده بادام زمینی مصرف کردند، افزایش فراوانی Ruminococcaceae، گروهی از باکتری های مرتبط با متابولیسم سالم کبد و عملکرد سیستم ایمنی، مشاهده شد.

در مطالعه گیاهان و ادویه ها، دانشمندان تأثیر افزودن ترکیبی از گیاهان و ادویه ها مانند دارچین، زنجبیل، زیره، زردچوبه، رزماری، پونه کوهی، ریحان و آویشن را به رژیم غذایی کنترل شده شرکت نمایندگان در معرض خطر بیماری قلبی عروقی آنالیز کردند.

این تیم سه دوز را مورد آنالیز قرار دادند: حدود 1.8 قاشق چای خوری در روز، کمی بیشتر از 3.4 قاشق چای خوری در روز و حدود یک و نیم قاشق چای خوری در روز. در سرانجام چهار هفته، در شرکت نمایندگان افزایش تنوع باکتری های روده، از جمله افزایش Ruminococcaceae، به ویژه با دوزهای میانه و بالای گیاهان و ادویه ها مشاهده شد.

در هر دو مطالعه، افزایش در Ruminococcaceae و تنوع باکتری ها مثبت تلقی شد، زیرا دانشمندان همچنان در خصوص ارتباط بین میکروبیوم های روده و طیفی از عوامل سلامت، از فشار خون گرفته تا وزن، اطلاعات بیشتری کسب می نمایند. با این حال، محققان اشاره می نمایند که برای درک همه مفاهیم به تحقیقات بیشتری احتیاج است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 آذر 1401 بروزرسانی: 17 آذر 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 28181

به "تاثیر شگفت انگیز بادام زمینی بر سلامت روده ، روزانه چند گرم بادام زمینی باید مصرف گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر شگفت انگیز بادام زمینی بر سلامت روده ، روزانه چند گرم بادام زمینی باید مصرف گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید