تکرار، افت 9 درصدی معاملات مسکن تهران در تیر سال جاری

به گزارش دابی بلاگ، بانک مرکزی اظهار داشت: در تیر ماه سال 1397، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به 13.5هزار واحد رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 9.2 و 7 درصد کاهش نشان می دهد.

تکرار، افت 9 درصدی معاملات مسکن تهران در تیر سال جاری

جهت دریافت خدمات طرح آلاچیق سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار مالی دابی بلاگ، تازه ترین گزارش رسمی بانک مرکزی از تغییرات قیمت مسکن در شهر تهران طی چهار ماه نخست سال جاری نشان می دهد که در تیرماه، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده به وسیله بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 69.7 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل 7.1 درصد افزایش نشان می دهد.

این گزارش می افزاید: در چهارماهه نخست سال 1397، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به 52.6هزار واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، 1.7 درصد افزایش نشان می دهد.

در تیر ماه سال 1397، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به 13.5 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 9.2 و 7 درصد کاهش نشان می دهد.

مسکن 54.2 درصد گران شد

نتایج آنالیز های بانک مرکزی نشان می دهد که در تیرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل قیمت مسکن در تهران 54.2 درصد گران شده است.

در تیرماه سال جاری متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع واحد مسکونی در تهران به 69.7 میلیون ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 54.2 درصد افزایش یافته است.

اجاره مسکن چقدر گران شد؟

بانک مرکزی اعلام نموده که در تیرماه شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 13.6 درصد و 11.1 درصد گران شده است.

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیرماه سال 1397 که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره آنالیز ها و سیاست های مالی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 6559

به "تکرار، افت 9 درصدی معاملات مسکن تهران در تیر سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکرار، افت 9 درصدی معاملات مسکن تهران در تیر سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید