جشنواره هنرهای دیجیتال پل ارتباطی هنرمندان و جامعه است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مهم ترین دستاورد جشنواره هنرهای دیجیتال تشویق نهادها و دستگاه های اجرایی به همکاری و تعامل با هنرمندان در خلق و بهره برداری از ظرفیت های عظیم هنرهای دیجیتال در عرصه اجتماع است.

جشنواره هنرهای دیجیتال پل ارتباطی هنرمندان و جامعه است

به گزارش روز پنجشنبه وزارت علوم ، غلامرضا غفاری در نشست مشترک اعضای شورای سیاست گذاری و ستاد برگزاری جشنواره بیان کرد: به همان نسبت که همکاران وزارت کشور به فکر بهره برداری از ظرفیت هنر و هنرهای دیجیتال در معرفی و برطرف مسائل اجتماعی افتاده و در برگزاری این دوره از جشنواره مشارکت کردند، سایر نهادها و دستگاه ها نیز باید متوجه اهمیت مشارکت در این مسئله باشند.

وی اهمیت و نقش روزافزون فناوری های دیجیتال و نیز نقش رو به گسترش آن ها را در خلق آثار فرهنگی و هنری معاصر یادآور شد و گفت: با اذعان به همه محدودیت های اقتصادی و زمانی، امید است برگزاری نشست های علمی و اختتامیه زمینه ای برای برگزاری بهتر دوره های آینده باشد.

در ادامه نشست محمدهادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و جانشین رئیس جشنواره ضمن ابراز خرسندی از انتخاب دانشگاه هنر تهران به عنوان متولی برگزاری جشنواره، اضافه کرد: در ماه های اخیر نزدیک به بیست برنامه علمی و فرهنگی برگزار گردید و اختتامیه جشنواره هنرهای دیجیتال می تواند حسن ختامی بر آن ها باشد.

وی با اشاره به استقبال گسترده از این جشنواره، گفت: از ابتدا تعیین بود که در این فرصت محدود امکان دستیابی به یک تعریف تعیین در مورد هنرهای دیجیتال وجود ندارد و درنتیجه این مسئله محدوده دریافت آثار باز گذاشته شد؛ این محدودیت از یک سو فرصتی جهت دریافت طیف متنوعی از آثار را فراهم کرد.

غفاری به آسیب های دیگر محدودیت زمانی اشاره نمود و اضافه کرد: در این دوره امکان شناسایی هنرمندان جوان و سفارش آثار، به خصوص در بخش موضوعی، (بخش آسیب های اجتماعی) فراهم نشد؛ بدین ترتیب تعداد آثار رسیده به بخش آزاد بیش تر از آثار رسیده در بخش موضوعی است.

وی ادامه داد: بی تردید در دوره های آینده برگزاری جشنواره با بهره گیری از تجربیات این دوره و بانک اطلاعاتی از هنرمندان و عرصه های فعالیت هنر دیجیتال، شاهد استقبال گسترده تری خواهیم بود.

یادآور می گردد، نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال به همت دانشگاه هنر و حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت کشور برگزار می گردد؛ علاقه مندان جهت شرکت در جشنواره آثار خود را در دو بخش موضوعی آزاد و آسیب های اجتماعی تا اول خرداد ماه امسال در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 1080

به "جشنواره هنرهای دیجیتال پل ارتباطی هنرمندان و جامعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره هنرهای دیجیتال پل ارتباطی هنرمندان و جامعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید