خبرنگاران اردوغان با استعفای وزیر کشور ترکیه مخالفت کرد

به گزارش دابی بلاگ، تهران- خبرنگاران- رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه بامداد دوشنبه مخالفت خود را با استعفای سلیمان سویلو وزیر کشور گفت.

خبرنگاران اردوغان با استعفای وزیر کشور ترکیه مخالفت کرد

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، رییس جمهوری ترکیه اظهار داشت که با استعفای وزیر کشور که به دنبال انتقادها از وی در خصوص نحوه مدیریت بحران کرونا اجرا شده، مخالف است.

بنا بر اعلام ریاست جمهوری ترکیه، وزیر کشور استعفای خود را تقدیم رییس جمهوری کرده که اردوغان نیز به وی ابلاغ کرد که تصمیم درستی نیست.

ریاست جمهوری ترکیه افزوده است: با تلاش های موفقیت آمیز بیش از یک ماهه وزیر کشور، ما با مسئله ای در امنیت داخلی ترکیه روبرو نشدیم.

سویلو پیش تر با انتشار بیانیه ای ضمن برعهده دریافت مسؤولیت اتفاقات پس از اعلام ممنوعیت چهل و هشت ساعته آمد و شد برای مقابله با ویروس کرونا(کووید-19) تأکید کرد که از سمتش استعفا کرده است.

در متن استعفا نامه سویلو آمده است: تمامی مسؤولیت های مربوط به اتفاقات پس از اعلام ممنوعیت چهل و هشت ساعته آمد و شد در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، بر عهده اینجانب است. تصاویری که در ساعات اولیه منتشر شد با روندی که به بهترین نحو مدیریت شده بود، سازگاری نداشت.

دولت ترکیه برای مهار کرونا دست به یک سلسله اقدامات پیشگیرانه زد و در 31 استان این کشور در روزهای شنبه و یکشنبه قانون منع رفت و آمد به اجرا گذاشت که این محدودیت، بامداد دوشنبه خاتمه یافت.

پیش از این نیز رفت و آمد شهروندان بالای 65 سال و مبتلایان به بیماری های زمینه ای در ترکیه ممنوع اعلام شده بود.

رییس جمهوری ترکیه پیش تر از مردم این کشور خواست تا برای مهار کرونا در خانه بمانند و از تردد خودداری کنند.

ترکیه همچنین برای مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع کرونا، یک بسته 6 میلیارد لیری برای حمایت از حقوق کارمندان بخش بهداشت اختصاص داده است.

دولت اردوغان همچنین یکهزار لیره را به عنوان کمک های نقدی به 2 میلیون خانواده ترک که در برنامه کمک های اجتماعی ثبت نام کرده اند، پرداخت خواهد کرد و موعد پرداخت اعتبارات سه ماه آینده بازرگانان و صنعتگران بدون بهره و به موعد دیگری موکول شده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تا به امروز در ترکیه بیش از 56 هزار تن به ویروس کرونا (کووید-19) مبتلا شده و بیش از یکهزار و 100 تن جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 7671

به "خبرنگاران اردوغان با استعفای وزیر کشور ترکیه مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اردوغان با استعفای وزیر کشور ترکیه مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید