خلاق ها از فناوری واقعیت مجازی بهره بردند ، ارائه خدمات گسترده به سازمان ها

به گزارش دابی بلاگ، یک شرکت خلاق توانسته است با ارائه خدمات پیشرفته واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، خدمات گسترده ای به سازمان ها و ارگان های ایرانی عرضه کند.

خلاق ها از فناوری واقعیت مجازی بهره بردند ، ارائه خدمات گسترده به سازمان ها

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ سینا عادلی مدیرعامل شرکت خلاق بهار وصف گستران نمای نوین (بوگن دیزاین)، گفت: زمینه اصلی فعالیت این شرکت در حوزه واقعیت مجازی است. این مجموعه برای سازمان ها، شرکت ها و ارگان های مختلف خصوصی و دولتی، استودیو های را طراحی و تاسیس می کند که مشتری می تواند در آن ها سناریو های مختلف آموزشی را پیاده کند.

مدیرعامل شرکت خلاق بهار وصف گستران نمای نوین، ادامه داد: برای مثال ما یک برنامه برای آموزش آتش نشانان با استفاده از این فناوری اجرا کردیم. در واقعیت نمی توان یک ساختمان بلندمرتبه را برای آموزش آتش نشانان آتش زد. در حالی که با استفاده از این امکانات و وسایل و تجهیزات خاص، برای مثال یک بیمارستان به صورت واقعی با تمام جزئیات شبیه سازی شد و کارآموزان در این محیط مجازی، برای اطفاء حریق تلاش کردند و دوره های آموزشی مختلف را گذراندند.

عادلی ضمن توضیح فعالیت های مختلف این مجموعه، افزود: این شرکت در حوزه های دیگری مانند گردشگری مجازی نیز فعال است. بازدید مجازی از جزیره قشم یا بازدید و راه رفتن در موزه های مختلف، بخشی از فعالیت های دیگر این شرکت را تشکیل می دهد. برای مثال با استفاده از این فناوری، بازدید از مراکز مذهبی خاص از هر نقطه از جهان ممکن شده است.

این فعال خلاق ضمن تشریح شرایط کلی این نوع از فناوری ها در کشور، افزود: در بخش دیگری از خدمات این شرکت، می توان روبه روی یک تابلو نقاشی در یک موزه ایستاد و با قرار دادن دوربین گوشی تلفن همراه، مقابل آن اثر، کلیه اطلاعات لازم را در مورد آن دریافت کرد.

وی همچنین اعلام نمود: در پروژه دیگری در همکاری با شرکت پالایش بیدبلند، بستری فراهم کرده ایم تا کارکنان این شرکت تلفن همراه خود را در مقابل هر کدام از قطعات بگیرند، کلیه مستندات مربوط به آن قطعه و نحوه تعمیر آن در تلفن همراه، آن ها پدیدار شود. در واقع در حال همکاری با صنایع مختلف هستیم تا با استفاده از این فناوری، بتوانیم گام های بلندی در زمینه حفظ و مراقبت از قطعات و دستگاه های صنعتی برداریم. مشتری نیز در وقت و هزینه ها به شکل قابل توجهی صرفه جویی خواهد کرد. این مسئله همچنین باعث می شود، عمر قطعات صنعتی نیز به شکل قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 15436

به "خلاق ها از فناوری واقعیت مجازی بهره بردند ، ارائه خدمات گسترده به سازمان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاق ها از فناوری واقعیت مجازی بهره بردند ، ارائه خدمات گسترده به سازمان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید