دارا دوم بخریم؟پاسخ هفت کارشناس

به گزارش دابی بلاگ، هفت فعال بازار سهام یا آشنا به بورس در پاسخ به اینکه دارا دوم بخریم دو پاسخ متفاوت داده اند بعضی تاکید داشته اند مردم صبر نمایند تا فرایند هاشفاف گردد اما بعضی دیگر تاکید دارند خرید دارا دوم ارزنده است.

دارا دوم بخریم؟پاسخ هفت کارشناس

پذیره نویسی دومین صندوق سرمایه گذاری ETF مرکب از سهام چهار پالایشگاه که به صندوق دارا دوم مشهور شده اما با نماد پالایش دثبت شد از دیروز کلید خورد.

در این صندوق قرار است در هر واحد یا یونیت های سرمایه گذاری، تعدادی سهم از نمادهای شپنا، شتران، شبریز و شبندر که همگی شرکت های پالایشی هستند، به خریداران عرضه گردد.

هفت کارشناس به این سئوال پاسخ داده اند که آیا مردم دارا دوم یا صندوق پالایش را بخرند یا نه؟

محمد خبری زاد،مدیر سرمایه گذاری کارگزاری کارآفرین:اگر تا زمان اتمام پذیره نویسی پالایش یکم که 19 شهریور و چهارشنبه دو هفته آینده است، قیمت سهام پالایشی ها مانند شپنا، شبندر و... با حداقل 20 درصد افزایش نسبت به روز سه شنبه روبه رو گردد پیشنهاد من به خرید است اما اگر بخواهد قیمت ها حوالی قبل از این تاریخ یعنی زمان کاهش قیمت ها در بورس باشد و فقط 20 درصد پاداش لحاظ گردد من پیشنهادی برای خرید ندارم.

سعید ابراهیمی،کارشناس بازار سرمایه: شرایط عرضه این صندوق به گونه ای است که می توان آن را برای خرید جذاب توصیف کرد. اعمال تخفیف 20 درصدی از قیمت روز 29 مردادماه، نرخ گذاری جدید خوراک پالایشگاه ها که باعث افزایش فرایند سودآوری آنها به صورت مستقیم شده است، از جمله این عوامل هستند.همچنین افت قیمت سهام داخل این صندوق تا روز قیمت گذاری، باعث افزایش جذابیت خرید آن شده است.

بهروز شهدایی،کارشناس بازار سرمایه:به نظرم باید در خرید پالایش یکم صبر کرد چون بازار به ثبات نرسیده و باید دید در هفته آِینده هم روال دو روز آخر هفته را تجربه می نماید یا خیر؟

حسن برادران، کارشناس بازار سرمایه:دارادوم نسبت به سرمایه گذاری در بانک پر سود تر و قابل اطمینان تر خواهد بود. این سهام برای عموم مردم، بازنشسته ها و کسانی که حاضرنیستند با ریسک وارد بورس شوند، سهام ارزنده ای است و به نظر می رسد با عرضه پالایشی یکم، عدالت برای کسانی که دارایکم را نخریدند اجرا گردد.

ایمان مقدسیان، کارشناس بازار سرمایه:باتوجه به اینکه سهامدارانی که در صندوق اول سرمایه گذاری نموده بودند حداقل 100 درصد سود نموده اند به نظر می رسد در صورت بهبود شرایط شاخص،دارندگان پالایشی یکم نیز50 درصد سود نمایند.

بزرگ ثابت،کارشناس بازار سرمایه: در مدل عرضه پالایش یکم ابهاماتی وجود دارد. اینکه سیاست گذار بر چه اساس سقف خرید هر دو صندوق تا 5 میلیون تومان را معین نموده است.

مصطفی نصر اصفهانی، کارشناس مالی:شرکت در پذیره نویسی این صندوق برای کسانی که شغل انان معامله گری در بورس نیست و دید بلند مدت دارند می تواند یک گزینه مناسب باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 11335

به "دارا دوم بخریم؟پاسخ هفت کارشناس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارا دوم بخریم؟پاسخ هفت کارشناس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید