دبیرخانه جشنواره پایتخت کتاب سمنان افتتاح شد

به گزارش دَبی بلاگ، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در سمنان، فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در این مراسم با تاکید بر اینکه تبدیل سمنان به پایتخت کتاب ایران زیبنده مردم با فرهنگ و دوست دار کتاب سمنان است، گفت: طرح ملی پایتخت کتاب فستیوالی در بین شهرهای ایران برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

دبیرخانه جشنواره پایتخت کتاب سمنان افتتاح شد

فرشید فلاح با بیان اینکه مهمترین هدف در اجرای طرح پایتخت کتاب ارتقای سطح مطالعه و توجه مردم به فرهنگ کتابخوانی است، اضافه نمود: برای تحقق این امر دبیرخانه پایتخت کتاب سمنان در یک موسسه مردمی با نام آرمان روشن مستقر شده تا از ابتکارات و خلاقیت و نیز همراهی بخش مردمی که از نکات مهم در این طرح است استفاده گردد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان یادآورشد: به زودی ستادی نیز برای برنامه ریزی و هماهنگی برنامه های این طرح ملی به ریاست فرماندار سمنان در فرمانداری تشکیل و از مشارکت و همکاری سایر ارگان ها به ویژه شهرداری و نیز تشکل های مردمی در این راستا استفاده خواهد شد.

در ادامه فرماندار سمنان نیز با تقدیر از کوشش های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برای افتتاح این دبیرخانه و فعالیت در تحقق این امر خطیر یاد آورشد: با توجه به سابقه فرهنگی، تاریخی و شخصیت های فرهنگی و گرایش مردم به امر کتاب، تبدیل سمنان به پایتخت کتاب ایران زیبنده مردم این خطه از میهن اسلامی است.

سیدعباس دانایی گفت: دستگاه های مختلف فرهنگی و اجرایی و نیز تشکل های مردمی برای دستیابی سمنان به این عنوان که مهمترین هدفش ارتقای سطح مطالعه و ترویج کتابخوانی در بین مردم به ویژه جوانان و نوجوانان است باید همکاری و مشارکت فعال نمایند.

بر اساس همین گزارش حکم رضا شمس خانی مدیر موسسه آرمان روشن به عنوان مسئول دبیرخانه سمنان پایتخت کتاب توسط فرماندار سمنان به وی اعطا، از تابلوی دبیرخانه رونمایی و یک اصله نهال بادام نیز به این مناسبت در محوطه موسسه آرمان روشن از سوی مسئولان حاضر در مراسم غرس شد.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 10998

به "دبیرخانه جشنواره پایتخت کتاب سمنان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرخانه جشنواره پایتخت کتاب سمنان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید