راهنمای جامع و ترفندهای اسباب کشی منزل(صفر تا صد)

به گزارش دَبی بلاگ، بسیاری از ما دوست داریم هر از گاهی برای ایجاد تنوع و یا بهبود شرایط زندگی اسباب کشی نموده و خانه خود را تغییر دهیم. ولی اسباب کشی ما همواره یک فرایند هیجان انگیز و دلپذیر نیست، هنگامی که ما برای این کار آمادگی لازم را نداشته باشیم می تواند یکی از طاقت فرسا ترین کارهایی باشد که در طی زندگی خود انجام می دهیم. افرادی که به صورت سالانه یا دو سال یک بار اسباب کشی میکنند مهارت زیادی در بسته بندی، انتخاب شرکت باربری و چیدمان خانه پس از اسباب کشی کسب نموده اند. با این وجود این مسئله برای همه ما صادق نمی باشد افرادی وجود دارند که در طی زندگی فقط یک مرتبه اسباب کشی نموده و مدت ها در یک خانه ساکن شده اند امروز ما قصد داریم اطلاعات کلی را از بسته بندی وسایل گرفته تا چیدمان آن در خانه های تازه به شما بگوییم و به نوعی فرآیند اسباب کشی را برای شما ساده تر کنیم. به یاد داشته باشید تیم همتیک در تمام کارهای مرتبط به خانه همراه شما بوده و همواره میخواهد مسائل سخت و چالش برانگیز زندگی مدرن را برای شما ساده تر کند از این رو ما برای تسهیل مدیریت ساختمان نرم افزار جامعی را در پلتفرم های اندروید و ios ارائه نموده ایم.

راهنمای جامع و ترفندهای اسباب کشی منزل(صفر تا صد)

دسته بندی وسایل خانه

تجربه ثابت نموده در هر اسباب کشی وسایلی پیدا می شوند که هیچ کاربردی ندارند و ما ترجیح می دهیم آنها را دور انداخته و یا به افراد احتیاجمند تحویل دهیم. بهتر است یکی از اعضای خانواده مسئول پیدا کردن وسایلی باشد که سالهاست از آنها استفاده ننموده ایم، این کار را حتماً پیش از بسته بندی وسایل به اتمام برسانید. پیش از اینکه شما بسته بندی ها را آغاز کنید پیشنهاد می گردد تمام وسایل خود را به سه یا 4 گروه دسته بندی کنید. این مسئله به شما یاری می نماید تا تصمیم گیری بهتری هنگام بسته بندی بگیرید

خرید وسایل مورد نیار برای اسباب کشی

بی شک مهمترین بخش از اسباب کشی خرید وسایل و ابزار هایی است که به شما یاری می نماید وسایل در کارتون قرار داده و برای حمل آماده کنید. شاید شما فقط تصور کنید با خرید کارتن های موز می توانید این کار را عملی کنید ولی اگر قصد دارید از عدم خرابی وسایل خود اطمینان حاصل کنید علاوه بر کارتون ها چند وسیله دیگر هستند که می توانند در این امر به شما یاری شایانی کند، مهم ترین وسایل عبارتند از نایلون های حبابدار، چسب های پهن و محکم، کیسه زباله، روزنامه باطله و ماژیک های سی دی نویس.

انتقال اسناد و مدارک به محل ایمن

بی شک در یکی از بخش های اسباب کشی ممکن است وسایل موم گردد، از این رو عقل حکم می نماید که ما وسایل مهم مانند مدارک را به جای امن و قابل اطمینان انتقال دهیم. به یاد داشته باشید منزلی که قصد دارید به آن سمت عزیمت کنید مکان مناسبی برای قرار دادن مدارک نمی باشد از این رو ما همواره پیشنهاد میکنیم آن ها را در اختیار یکی از اقوام قرار داده تا از سلامت آنها اطمینان حاصل کنید.

نحوه جایگزینی وسایل خانه در کارتن

به منظور اینکه از شکستگی یا صدمه به ظروف و وسایل جلوگیری کنید چند این کار هست که می تواند شمارا یاری کند، یکی از آنها قرار دادن ظروف سنگین در ته جعبه ها هست. این مسئله یاری می نماید تا شما بتوانید بشقاب ها و وسایل شکستنی دیگر را بالای این ظروف قرار دهید. نکته دیگر که باید به آن توجه کنید این است که شما وسایل کوچک را باید در کارتن های بزرگ و وسایل بزرگ را در کارتون های کوچک قرار دهید. این مسئله از دو جهت اهمیت زیادی دارد ابتدایی که در کارتون های بزرگ شما فضای زیادی دارید و همین فضا می تواند از شکسته شدن وسایل کوچک جلوگیری کند نکته دوم مقدار می باشد که شما هنگام جابجایی این وسایل احتیاج به استفاده از کارتن های متعدد نخواهید داشت.

استفاده از روزنامه یا نایلون حباب دار

حالا که در حال بسته بندی وسایل خود هستید مهمتر از نحوه بسته بندی استفاده از روزنامه و نایلون های حبابدار برای جلوگیری از شکستگی و به هم خوردگی ظروف می باشد. پیش از اینکه بخواهید وسایل را درون کارتن قرار دهید ابتدا نایلون حبابدار را در کف کارتن قرار داده و سپس تمام ظروف خود مانند گلدان ، بشقاب ها ، سرویس های چینی و لیوان را روزنامه پیچ نموده و درون این کارتون ها قرار دهید.

عددگذاری بر روی کارتن ها

یکی از عواملی که در طی اسباب کشی های گذشته برای کارشناسان ما رخ داده گم شدن کارتن ها می باشد. به منظور اینکه در مقصد بتوانید کارتن ها راحت تر چک کنید می توانید بر روی آنها از یک آغاز نموده و عدد گذاری کنید. این کار نه تنها آنالیز آخر را برای شما ساده تر می نماید بلکه یاری می نماید محتویات داخل کارتون ها را نیز راحت تر تشخیص داده و وسایل را سریع جا به جا کنید.

نحوه حمل لباس ها

یکی از چالش برانگیزترین کارها در اسباب کشی بسته بندی و حمله لباس ها می باشد. به صورت کلی لباس ها به دو دسته تقسیم می شوند، لباس هایی که اتو کشیده و آماده هستند که این بخش را باید در کاور ها قرار داده و همراه با آویز ها حمل کنید. دسته دوم لباس هایی می باشند که در دراور قرار دارند و احتیاجی به حفظ اتو آنها نیست. شما می توانید با خرید چوب ها و فیبرها دراورهای خود را تبدیل به جعبه هایی نموده و آن ها را به راحتی جابجا کنید. این کار نه تنها تعداد جواب های شما را کاهش می دهد بلکه به شما اجازه می دهد از یک فضای موجود به نحو احسن بهره ببرید

نایلون حباب دار برای پایه های مبل

به یاد داشته باشید بانوان همواره استرس این را دارند که لبه چوب ها مخصوصا مبل های راحتی و میز های ناهار خوری ضربه خورده و رنگ خود را از دست بدهند. به منظور جلوگیری از این مسئله پیشنهاد می گردد رول های بزرگی از نایلونهای حبابدار را خریداری نموده و بر پایه های مبل خود بکشید این حباب ها یاری می نمایند ضربه های وارده بر روی چوب خنثی شده و از ریزش رنگ ها جلوگیری کند. علاوه بر این شما می توانید این رول ها را نگه داشته و در اسباب کشی های بعدی مجدد از آنها بهره ببرید. به یاد داشته باشید هزینه بازسازی مبل ها به مراتب بالاتر از خرید یک رول نایلون حبابدار می باشد

انتقال وسایل فریز شده به قبل از آب شدن

وسایل فریز شده و خراب شدنی شاید یکی از نقاطی باشد که بسیاری از ما در زمان اسباب کشی آن را فراموش میکنیم. اگر دوست یا آشنایی دارید میتوانید تمامی این وسایل را به خانه این دوست منتقل نموده و هنگامی که فریزر خود را به برق زده اید مجدد به خانه خود باز گردانید. توجه داشته باشید اگر این مواد خوراکی را همراه با دیگر وسایل با خود منتقل کنید در اولین فرصت تمامی آنها فاصله خواهد شد. از این رو بهتر است مکان مناسبی را پیدا نموده و وسایل خود را در آنجا قرار دهید

انتخاب برترین شرکت برای حمل بار

توسعه شهرنشینی در بخش های مختلف کشور شرکت های حمل و نقل متعددی وارد ارتش شده اند. این شرکت ها به حدی زیاد می باشند که استارتاپ های نوین نیز این بخش از حمل و نقل را پشتیبانی می نمایند. شما پیش از استخدام یک شرکت باید به آن دقت کنید رضایت کاربران پیشین و نحوه عملکرد کارمندان است. پیشنهاد می گردد پیش از آنکه یک شرکت را برای حمل و نقل انتخاب کنید تاریخچه فعالیت های آنها را آنالیز نموده و معین کنید کدام بخش از حمل و نقل و اسباب کشی پیروز تر عمل نموده اند. حتماً پیش از این که حمل و نقل به آنها بسپارید تمامی موارد منجمله هزینه، مدت زمان اسباب کشی و انعام را با سرپرست تیم هماهنگ کنید.

سخن آخر

ما در همتیک همواره بر آن هستیم که شما عزیزان نسبت به زندگی شهرنشینی تجربه بسیار خوبی داشته باشید. از این رو با در اختیار گذاشتن تجربیات کارشناسان خود در حوزه ساختمان و مدیریت آپارتمان نشینی کوشش می کنیم آسایش را به تمامی شما عزیزان به ارمغان بیاوریم. دوستانی که قصد دارند تجربه خوبی از آپارتمان نشینی داشته باشند می توانند با دانلود اپ ما مدیریت ساختمان را در دست گرفته و تجربیات خود را با همسایه ها در میان بگذارند.

مطالب بیشتر

نکاتی که اهالی ساختمان هنگام اسباب کشی باید رعایت نمایند

سوالاتی که باید قبل از قرارداد اجاره خانه بپرسیم

منبع: هومتیک
انتشار: 11 مرداد 1401 بروزرسانی: 11 مرداد 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 26185

به "راهنمای جامع و ترفندهای اسباب کشی منزل(صفر تا صد)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای جامع و ترفندهای اسباب کشی منزل(صفر تا صد)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید