رسانه آمریکایی: بایدن به جنگ افغانستان انتها نمی دهد، در پی خصوصی سازی آن است

به گزارش دَبی بلاگ، رسانه آمریکایی نوشت که جو بایدن در پی خصوصی سازی جنگ افغانستان است و 18هزار نیروی قراردادی پنتاگون، نیروهای ویژه، سربازان اجیر و نیروهای اطلاعاتی آمریکا در افغانستان باقی خواهند ماند.

رسانه آمریکایی: بایدن به جنگ افغانستان انتها نمی دهد، در پی خصوصی سازی آن است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته اظهار داشت که جنگ افغانستان را که طولانی ترین جنگ تاریخ آمریکا است با خارج کردن همه نیروهای آمریکایی تا سپتامبر امسال خاتمه خواهد داد.

بایدن 17 آوریل در اظهارات خود از اتاق معاهده کاخ سفید، همان مکانی که جورج دبلیو بوش شروع حمله به افغانستان را اعلام نموده بود، گفت: ما با اهداف معین به جنگ رفتیم، ما به این اهداف دست یافتیم، بن لادن مرده است و القاعده در افغانستان تنزل یافته است و وقت آن است که جنگ برای همواره خاتمه یابد.

گری زون با بی معنی خواندن این اظهارات بایدن نوشت که در زمان حاضر 18 هزار نیروی قراردادی وزارت دفاع آمریکا در افغانستان حضور دارند که بیش از هفت برابر بیشتر از نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان است.

این رسانه آمریکایی اضافه کرد که حضور گسترده نیروهای قراردادی در افغانستان منعکس نماینده استراتژی واشنگتن برای برون سپاری جنگ افغانستان به سود شرکت های امنیتی خصوصی و به عنوان ابزاری برای فاصله دریافت از جنگ و نقدها است.

بیشتر سربازان اجیر شرکت های امنیتی خصوصی کهنه سربازان سابق هستند و بخشی از آن ها نیز اتباع کشورهای در حال توسعه می باشند که در مقایسه با نیروهای ارتش آمریکا حقوق بسیار کمتری را دریافت می نمایند.

یکی از بزرگترین شرکت های امنیتی خصوصی داینا کورپ است که تا سال 2019 میلادی از دولت آمریکا بیش از 7 میلیارد دلار برای آموزش نیروهای ارتش افغانستان و مدیریت پایگاه های نظامی در افغانستان دریافت کرد.

از سال 2002 تا 2013 میلادی داینا کورپ 69 درصد بودجه وزارت خارجه آمریکا را دریافت کرد و مجله فوربز آن را یکی از بزرگترین برنده های جنگ عراق و افغانستان خواند.

گری زون نوشت که آمریکا به دلیل اهمیت بسیار بالای ژئواستراتژیک افغانستان هرگز این کشور را ترک نمی کند، این کشور با چین و ایران مرز مشترک دارد و به روسیه نیز نزدیک است و حضور در افغانستان آمریکا را قادر می سازد در نزدیکی دشمنان خود پایگاه داشته باشد، از سوی دیگر منابع بزرگ معدنی این کشور به ارزش 3 تریلیون دلار را به کنترل در آورد.

.+

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 17099

به "رسانه آمریکایی: بایدن به جنگ افغانستان انتها نمی دهد، در پی خصوصی سازی آن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه آمریکایی: بایدن به جنگ افغانستان انتها نمی دهد، در پی خصوصی سازی آن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید