روش هایی برای نگه داری طولانی مدت قارچ

به گزارش دَبی بلاگ، با روش هایی می توان نگه داری سخت قارچ را آسان کرد و برای مدت زمان طولانی در یخچال و فریزر نگه داشت.

روش هایی برای نگه داری طولانی مدت قارچ

به گزارش ایرنا، قارچ از آن دسته خوراکی هایی است که می توانید در غذا ها و سالاد های مختلف بهره ببرید، اما ممکن است همواره در زمان آشپزی آن در دسترس نداشته باشید. چرا که معمولا قارچ برای مصرف یک بار استفاده خریداری می گردد و نگه داشتن آن و جلوگیری از سیاه شدن آن کار سختی است. اما با روش هایی می توان نگه داری سخت قارچ را آسان کرد و برای مدت زمان طولانی در یخچال و فریزر نگه داشت.

منجمد کردن

منجمد کردن یکی از شیوه های نگه داری بلند مدت قارچ است. با پاک کردن قارچ ها زیر آب آغاز کنید و سپس آن ها را در هوای آزاد خشک کنید می توانید آن ها را روی کاغذ یا حوله برای گرفتن آب اضافی پخش کنید. زمانی که قارچ ها تقریبا خشک هستند، آن ها را با حوله کاغذی یا برس زبر تمیز کنید. این باعث می گردد که بعضی آلودگی ها پاک شوند و بعد آن ها را در فریزر نگه دارید.

بسته بندی اصلی

اگر قرار نیست از قارچ خود بهره ببرید، بسیار خوب است که آن ها را با بسته بندی های پلاستیکی نگهدارید، زیرا پوشش پلاستیکی معمولا سوراخ هایی دارد که رطوبت اضافی را بدون خشک کردن قارچ ها از بین می برد. اگر به کمی قارچ احتیاج دارید، کوچک ترین سوراخ ممکن روی پوشش پلاستیکی اصلی را ایجاد کنید. زمانی که قارچ را احتیاج دارید از بسته بردارید، آن ناحیه را ببندید تا هوا وارد پلاستیک نگردد.

سریع به یخچال انتقال دهید

بعد از این که قارچ را به خانه آوردید، آن ها را در بسته بندی که دارد داخل یخچال قرار دهید. قرار دادن قارچ تازه داخل یخچال سرعت خراب شدن را کاهش می دهد با استفاده از این تکنیک قارچ های باید حدود یک هفته سالم بماند.

سرخ کردن

قبل از سرخ کردن قارچ ها، آن ها را خرد کنید و با یک تا دو قاشق سوپ خوری روغن زیتون با مقداری نمک و فلفل مخلوط کنید. بگذارید قارچ ها خنک گردد. هنگامی که پختن قارچ ها به سرانجام رسید، قبل از فریز کردن بگذارید خنک گردد آن ها را داخل بشقاب پخش کنید تا خنک شوند. در کیسه های پلاستیکی منجمد کنید. هنگامی که قارچ ها سرد شدند، آن ها را در کیسه های پلاستیکی نگهدارید و منجمد کنید. پخت وپز قبل از فریز کردن آن ها مانع از جذب رطوبت زیاد آن ها می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 21924

به "روش هایی برای نگه داری طولانی مدت قارچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش هایی برای نگه داری طولانی مدت قارچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید