ساخت پست برق جدید نیروگاه ری کلید خورد

به گزارش دابی بلاگ، مجری طرح بهسازی نیروگاه ری گفت: عملیات احداث پست برق جدید نیروگاه ری به دلیل نیاز فوری به آن قبل از احداث واحد های نو از امروز کلید خورد و ادامه احداث واحد های جدید بعد از گذر پیک تابستان آغاز خواهد شد.

ساخت پست برق جدید نیروگاه ری کلید خورد

به گزارش گروه اقتصادی دابی بلاگ، روح الله اسپنانی روز چهارشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث پست جی. ای. اس 230 کیلوولت نیروگاه ری افزود:عملیات احداث این پست به دلیل قدمت بالای پست قدیمی و نداشتن توانایی لازم برای فعالیت در واحد های جدید زودتر آغاز شد تا هنگامی که واحد های جدید وارد مدار می شوند، معطل احداث پست نمانند.

وی افزود: کار احداث واحد های جدید نیروگاه ری در چارچوب سیاست احداث نیروگاه های با بازدهی بالا و کلاس اف (F) در شهر تهران که از سال های پیش در دستورکار قرار داشت، از امروز وارد مرحله عملیاتی شد.

اسپنانی خاطرنشان کرد: نیروگاه فعلی ری بازدهی پایین حدود 20 درصدی دارد، اما 30 سال واقعی از قدمت تجهیزات آن گذشته و به دلیل نیاز شبکه براساس دستورالعمل شرکت برق حرارتی مبنی بر تعویض نیروگاه های فرسوده با نیروگاه های با بازدهی بالا این کار آغاز شد.

مجری طرح بهسازی نیروگاه ری ضمن تاکید بر اینکه این پست دارای 14 فیدر 230 کیلوولت است، افزود: نخستین گام برای ایجاد بستر لازم به منظور احداث نیروگاه سیکل ترکیبی جدید ری با بازدهی حدود 60 درصد برداشته خواهد شد.

وی گفت: نیروگاه ظرف 18 ماه به بهره برداری خواهد رسید ضمن آنکه پیمانکار پروژه شرکت توسعه یک مپنا است و حجم سرمایه گذاری ارزی این پروژه حدود 11 میلیون یورو و میزان سرمایه گذاری بخش ریالی این طرح بالغ بر 67 میلیارد تومان خواهد شد.

اسپنانی افزود: حساسیت و موقعیت ویژه این نیروگاه در استان تهران و شبکه برق کشور و نیز بحرانی بودن پست نیروگاه در طرح احداث واحد های جدید مجموعه، اجرای این پروژه بصورت فوری کلید خورد.

مجری طرح بهسازی نیروگاه ری توضیح داد: نبود فضای کافی در نیروگاه فعلی، وجود تجهیزات و ساختمان های گوناگون در قسمت های مختلف نیروگاه، قدمت پنجاه ساله پست هوایی موجود، فرسودگی تجهیزات فشار قوی و سیستم حفاظتی و رله های آن و پاسخگو نبودن سطح اتصال کوتاه و جریان نامی تجهیزات پست موجود از دلایل اجرای پروژه است.

وی گفت: نیروگاه جدید دارای دو واحد گازی با بازدهی بالا و یک واحد بخار است که در مجموع عملکرد 60 درصدی خواهد داشت که مصارف محلی از جمله پتروشیمی و کارخانه های منطقه و مصارف خانگی و تجاری را جواب خواهد داد، ضمن آنکه به شبکه هم متصل می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 10800

به "ساخت پست برق جدید نیروگاه ری کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت پست برق جدید نیروگاه ری کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید