ساخت 25 هزار مسکن ملی در اطراف تهران

به گزارش دَبی بلاگ، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در قالب طرح اقدام ملی مسکن، ساخت 70 هزار واحد در شهرهای جدید تعریف شده که از این تعداد 25 هزار واحد در شهرهای پرند، پردیس و هشتگرد در استان های تهران و البرز قرار دارند.

ساخت 25 هزار مسکن ملی در اطراف تهران

طاهرخانی در گفت وگو با خبرنگاران اضافه نمود: با توجه به برآوردهای اولیه قیمت هر متر مربع مسکن ملی 2.5 تا 3.5 میلیون تومان است که با توجه به مکان و موقعیت پروژه ها در نقاط مختلف کشور، نرخ ها متفاوت است. حدود 30 درصد مبلغ کل به شکل پیش پرداخت دریافت می شود و مابقی در بازه های زمانی مشخص و طبق زمان بندی دریافت خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره زمان تحویل واحدهای طرح اقدام ملی مسکن گفت: با توجه به این که بخش عمده ای از واحدها در مکان های دارای زیرساخت های لازم واقع شده است، تلاش این است که پروژه در مدت مقرر دو ساله به اتمام برسد. ممکن است در مناطقی که نیاز به پایدارسازی و توسعه زیرساخت ها دارد این زمان بندی مقداری بیشتر شود اما بحمدالله کارها آغاز شده و با تمام توان پروژه ها را پیش می بریم. در آینده نزدیک هم جزئیات میزان پیشرفت پروژه ها را اعلام می کنیم.

طاهرخانی با بیان این که هنوز ثبت نام طرح اقدام ملی در استان تهران آغاز نشده است گفت: برنامه ریزی در این زمینه در قالب ستادی است و به عهده معاونت مسکن و ساختمان سپرده شده است. طبق اعلام این معاونت، اواخر آذرماه نام نویسی در استان تهران در دو شهر پرند و پردیس انجام می شود.

بنا بر این گزارش، پیش از این محسن وطن خواهی، مدیرعامل شرکت عمران پرند، قیمت هر متر مربع طرح ملی مسکن در شهر جدید پرند را حدود 3.5 میلیون تومان و تعداد واحدها را 2500 واحد اعلام کرده بود.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 4483

به "ساخت 25 هزار مسکن ملی در اطراف تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت 25 هزار مسکن ملی در اطراف تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید