سایپا آخرین پراید خود را 38 میلیون تومان فروخته است!

به گزارش دَبی بلاگ، مرکز ارتباطات سایپا نسبت به مصاحبه یحیی آل اسحاق، وزیر بازرگانی دولت سازندگی واکنش نشان داد.

سایپا آخرین پراید خود را 38 میلیون تومان فروخته است!

به گزارش مهر به نقل از سایپا، یحیی آل اسحاق اخیراً مصاحبه ای با یکی از رسانه ها انجام داده که از او با عنوان وزیر بازرگانی دولت سازندگی یاد شده است؛ آل اسحاق در بخشی از این مصاحبه اظهار کرده است که قیمت تمام شده پراید 50 میلیون است نه 150 میلیون.

رئیس پیشین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در اظهارنظری عجیب گفته است که خودروسازان خودرو 50 میلیونی را 150 میلیون می فروشند و به ریش مردم می خندند و ککشان هم نمی گزد! این درحالی است که تولید خودرو پراید از طریق سایپا بیشتر از یک سال و نیم است که متوقف شده و این گروه خودروسازی هیچ نقشی در تعیین قیمت پراید در بازار ندارد.

پس از انتشار این مصاحبه، مرکز ارتباطات و امور بین الملل سایپا با اشاره به اینکه در مصاحبه اخیر آقای آل اسحاق با عنوان خودروسازان از شعار های انقلابی سو استفاده کرده اند / قیمت تمام شده پراید 50 میلیون است شائبه فروش خودرو یاد شده با سه برابر قیمت واقعی از طریق تولیدکننده در اذهان متبادر می شود، توضیح داد که آخرین خودرو پراید از طریق سایپا در بهمن ماه 98 با قیمت نهایی 385 میلیون ریال به فروش رسیده است.

در توضیحات مرکز ارتباطات و امور بین الملل سایپا آمده است که این گروه خودروسازی، پراید را برای آخرین بار در بهمن ماه 98 در طرح فروش خود قرار داده و با قیمت 38 میلیون و 500 هزار تومان عرضه کرده است.

در ادامه توضیح داده می شود که: پس از آن و تا مرداد 99 برای تحویل خودرو های پیش فروش شده، اقدام به تولید پراید کرد و در تابستان 99 برای همیشه این خودرو با فناوری قدیمی را از خطوط تولید سایپا خارج شد.

بنابراین از بهمن 98 تا به امروز، این خودرو در بازار آزاد و از طریق واسطه ها و دلالان قیمت گذاری می شود و نرخ های منتسب به آن، هیچ گونه ارتباطی با گروه خودروسازی سایپا ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 24351

به "سایپا آخرین پراید خود را 38 میلیون تومان فروخته است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایپا آخرین پراید خود را 38 میلیون تومان فروخته است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید